/1. kārtas simboliskā izlase

1. kārtas simboliskā izlase

Piektdien, 15.martā startēs Latvijas virslīgas 2019. gada sezonas otrā kārta, bet pirms tās mēs piedāvājam savu pirmās kārtas simbolisko izlasi, kuras dalībniekus noteicām, balstoties uz InStat datiem.

Izvēlējāmies taktisko shēmu 4-2-3-1, jo lielākā daļa komandu izvēlējās spēlēt ar diviem centra/balsta pussargiem, bet uzbrukumā svārstījāmies starp shēmu ar 1 un 2 uzbrucējiem. Galu galā divu iemeslu dēļ palikām pie modeļa ar 1 uzbrucēju.

Pirmkārt, mūsuprāt, šajā kārtā vēl mazs skaits forvardu izcēlās ar ļoti spilgtu sniegumu. Protams, bija daži izņēmumi, un viens no tiem noteikti ir Tosins Aijeguns, kurš aizvadīja iespaidīgu pagājušo sezonu un ilgi neatlika vārtu gūšanu arī šogad.

Otrs iemesls ir nepieciešamība laukumā atrast vietu Tosina komandas biedram, uzbrūkošajam pussargam Amansiu Fortišam, kuram ir augstākais Instat indekss (305) no visiem laukumā izgājušajiem futbolistiem.

Sezonas pirmajā simboliskajā izlasē ir iekļuvuši pa 4 futbolistiem no “Ventspils” un “RFS”, 2 no “Mettas/LU” un 1 no “Daugavpils”.

Divi no “RFS” delegātiem ir malējie aizsargi Solovjovs un Sorokins, bet vēl ir centra pussargs Blagojevičs un uzvaras vārtu autors Šimkovičs.

“Ventspils” ir pārstāvēta ar vertikāli – sākot no centra aizsarga Koļesova, turpinot ar centra pussargu Kazačoku un pabeidzot ar abiem pieminētajiem uzbrūkošā bloka futbolistiem Fortišu un Aijegunu.

Pārsteidzoša var šķist uzreiz divu metiešu iekļūšana šajā izlasē. Taču abi studenti to godam ir nopelnījuši, lai arī viņu komanda zaudēja. Jāatceras gan, ka pirmajā kārtā Daugavpilī tikās virslīgas divas potenciālās autsaideres, un kad gan vēl izcelties, ja ne šādos mačos? Tas gan nemazina futbolistu kvalitāti. Džamalutdinovs piecreiz sita pa pretinieku vārtiem, kā arī pret viņu trīsreiz tika pārkāpti noteikumi. Tikmēr par D. Ošu jau rakstījām – atvairīta pendele un kopumā 3 seivi.

Savukārt “Daugavpils” centra aizsargs Daniels Balodis vietu šajā izlasē ir nopelnījis ne tikai par gūtiem uzvaras vārtiem. Viņam sniegumu raksturoja arī augsta piespēļu precizitāte(95%) un 80% uzvarētu divcīņu.