/2. kārtas izlase: Pirmā zvaigzne – Jagodinskis

2. kārtas izlase: Pirmā zvaigzne – Jagodinskis

Virslīgas otrajā kārtā savas otrās uzvaras izcīnīja abas galvaspilsētas komandas “RFS” un “Riga”, kas izlašu pārtraukumā devās atrodoties kopvērtējuma pirmajās divās pozīcijās. Līdz ar to nav pārsteigums, ka abas vienības atkal ir deleģējušas visvairāk pārstāvju kārtas simboliskajai izlasei. Par tūres zvaigzni kļuva “RFS” centra aizsargs Vitālijs Jagodinskis, kurš nopelnīja 313 InStat punktus.

Salīdzinājumā ar pirmās kārtas simbolisko izlasi, pēc InStat koeficientiem veidotajā vienpadsmitniekā vietu ir sgalabājuši tikai divi futbolisti. Tie ir “RFS” malējais uzbrūkošais spēlētājs Tomašs Šimkovičs un “Mettas/Latvijas Universitātes” uzbrūkošās līnijas pārstāvis Tamirlans Džamalutdinovs.

Pirmoreiz zvaigžņu izlasē ir ielauzies Artūrs Karašausks, kurš virslīgā mirdzēja 2017. gadā, bet 3 ielaistie goli un “Spartaka” zaudējums neliedza vietu vārtos ieņemt Jevgeņijam Nerugalam.

“RFS” 2 zaudētie vārti vietu vienpadsmitniekā netraucēja izkarot šīs komandas centra aizsargam Vitālijam Jagodinskim, kura InStat koeficients 313 ir līdz šim augstākais šajā sezonā. Vitālijs uzvarēja 91% divcīņu, guva 1 vārtus, 2 reizes sita pa mērķi, izprovocēja 2 noteikumu pārkāpumus, kā arī piespēlēja partneriem ar 93% precizitāti, kas bija otra ausgtākā komandā aiz viņa aizsardzības partnera Naura Bulvīša 95%.

Šimkoviča sniegumu visvairāk ilustrē 11 saasinošās piespēles, kas ir vairāk nekā trešā daļa no visiem (31) “RFS” šāda veida asistiem, bet 4 šādas Šimkoviča piespēles bija precīzas.

Runājot par līgas tendencēm. Joprojām varam teikt, ka sezona ir sākusies rezultatīvi – vidēji spēlē ir gūti 2,5 vārti. Taču izjūtas saka, ka pagaidām joprojām nav ļoti daudz spilgtu uzbrucēju vai uzbrūkošās līnijas spēlētāju. Pagaidām izcelt gribas tikai divus – Šimkoviču un Fortišu. Taču potenciāls kļūt par sezonas zvaigznēm noteikti ir vēl vairākiem spēcīgiem kandidātiem, kuru atvēršanās, cerams, ir tikai laika jautājums.

Klubu pārstāvniecība 2. kārtas izlasē

RFS4
Rīga4
Jelgava1
Metta/LU1
Spartaks1

Simboliskajās izlasēs iekļuvušie futbolisti

SpēlētājsPozīcijaKlubsReižu skaits izlasē
ŠimkovičsUzbrūkošais pussargsRFS2
DžamalutdinovsUzbrūkošais pussargsMetta/LU2
D. OšsVārtsargsMetta/LU1
SolovjovsAizsargsRFS1
KoļesovsAizsargsVentspils1
BalodisAizsargsDaugavpils1
SorokinsAizsargsRFS1
BlagojevičsPussargsRFS1
KazačoksPussargsVentspils1
FortišsUzbrūkošais pussargsVentspils1
AijegunsUzbrucējsVentspils1
NerugalsVārtsargsSpartaks1
BopesuAizsargsRiga1
JagodinskisAizsargsRFS1
PrengaAizsargsRiga1
SavaļnieksAizsargsRFS1
IndrānsPussargsJelgava1
ŠaričsPussargsRiga1
KarašauksUzbrucējsRiga1
MalecsUzbrucējsRFS1

Foto: RFS