/2. kārtas statistika: “Riga” sit visvairāk

2. kārtas statistika: “Riga” sit visvairāk

Apkopojot virslīgas otrās kārtas statistiku, ir redzams, ka visvairāk pa vārtiem sit turnīra vicelīdere “Riga”, kas ir izcēlusies arī ar lielāko precīzo piespēļu skaitu. Par šīs kārtas centrālo spēli kļuva “Spartaka” un “RFS” duelis, kas iepriecienāja ne tikai ar 5 gūtiem vārtiem un uzvaras golu kompensācijas laika 4. minūtē, bet arī ar abu komandu piespēļu augsto precizitāti.

Avots: mc.instatscout.com/virsliga

Vārtu gūšanas ziņā šajā kārtā visvairāk izcēlās dramatiskais futbola uzvedums Kauguru skolas pagalmā. Skats uz tribīnēm un stadiona apkārtni allaž pavasaros atsvaidzina skumjas par mūsu valsts kājbumbas infrastruktūru. Taču laukumā redzētais vēlreiz liek piekrist Riharda Ļesina vārdiem: “Saturs labāks par iesaiņojumu”.

Pagaidām “Spartaku” var uzskatīt par šīs sezonas lielāko neveiksminieku, jo šī komanda ir divreiz sāpīgi piekāpusies minimāli, turklāt abas reizes jūrmalnieki ļoti neveiksmīgi sāka savus mačus. Ir pamats prognozēt, ka Jūrmalas komandas rezultāti jau drīzumā uzlabosies.

Pagaidām gribas atturēties no prognozēm attiecībā uz valmieriešiem, kas savā sezonas pirmajā mačā demonstrēja futbolu, nevis iepriekšējā desmitgadē vairāk redzēto cīņu. Tamaza Pertijas pirksts? Visticamāk, ka jā. Galvenā intriga – kā vidzemnieki izskatīsies spēlēs pret pašmāju grandiem.

Pirmoreiz pēc gandrīz divu gadu pauzes “Jelgava” apspēlēja “Ventspili”. Pirmajā kārtā aļņi pret čempioniem dominēja bumbas kontrolē, bet otrajā kārtā zemgaliešiem piederēja pārsvars vārtu rāmī izdarītajos sitienos pret Latvijas vicečempioniem. Jānovēl “Jelgavai” saglabāt savas kvalitātes.

Galvenā zaudētāja? Laikam jau “Metta/LU”, kas atkal piekāpās ar vienu vārtu starpību. Taču arī pirms sezonas šķita, ka studentu sniegums un rezultāti, kā parasti, sāks uzlaboties vasarā, bet rudens pusē viņi kā allaž uzvarēs cīņā par vietas saglabāšanu virslīgā. Stabilitāte, ziniet.

“RFS” un “Riga” varbūt pagaidām neizskatās vareni, taču, kad paraugāmies uz tabulu, tad nav ne lieku jautājumu, ne īsta pamata kritikai par sezonas startu.