/8. kārta: Punkti līderiem, puni pastarīšiem

8. kārta: Punkti līderiem, puni pastarīšiem

“Spartaks – “Jelgava” 1:0 (0:0)

Vārti: A. Višņakovs – 62`

Spēles vienīgos vārtus guva čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Aleksejs Višņakovs, kurš savus 6. vārtos šosezon iesita ar tālsitienu pēc “Jelgavas” vārtsarga Jāņa Krūmiņa došanās dziļi laukumā, lai neitralizētu mājinieku piespēli.

Cīņa varēja pagriezties citā gultnē, kad 72. minūtē “Spartaka” vārtsargs Nerugals savā soda laukumā notrieca Koļajevu. Taču pats epizodes vaininieks savu kļūdu izlaboja un atvairīja cietušā uzbrucēja izpildīto pendeli.

Tūlīt pat “Jelgavas” aizsargs Olberkis nopelnīja savu otro brīdinājumu spēlē un noraidījuma, kas nozīmē, ka lietuviešu centra aizsargam diskvalifikācijas dēļ būs jāizlaiž jau otrā spēle šosezon.

Sigits ir disciplinārā topa līderis, ar 7 punktiem (4 dzeltenās, 1 sarkanā), bet otro pozīciju šajā sarakstā ieņem “Riga FC” aizsargs Krišs Kārkliņš, kurš dzelteno kartīti nopelnīja arī šīs sezonas otrajā spēlē pret savu bijušo komandu “Liepāja/Mogo”.

“Riga” – “Liepāja/Mogo” 2:2 (1:0)

Vārti: Lemajičs 34` (11 m.s.s.), Stuglis 79` – Keitā 49`, J. Ikaunieks 69 `.

Jau piektajā spēlē ar liepājnieku piedalīšanos ir gūti vismaz 3 vārti, bet pēdējos četros mačos ir iesisti vismaz 4 goli.

Arī šajā mačā uz vienas komandas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, lai arī tas bija ļoti šaubīgs. Rīdzinieku uzbrucējs Lemajičs no punkta nekļūdījās un atklāja rezultātu, bumbu ieraidot mērķi ar atsitienu no vārtu staba.

Trāpīt pa vārtu konstrukciju šajā duelī bija iecienījis “Liepājas/Mogo” uzbrucējs Karašausks, kurš divreiz sita pa pārliktni.

Pirmajā puslaikā tas liedza liepājniekiem panākt neizšķirtu, tomēr rezultāts kļuva 1:1 jau otrā puslaika sākumā, kad pēc stūra sitiena atzīmējās Keitā.

Savukārt Karas otro trāpījumu pa pārliktni vārtu guvumā pārvērta Ikaunieks, kuram tas bija 5. gols sezonā.

Atlikušajā laikā liepājnieki vairāk domāja par rezultāta nosargāšanu un par to samaksāja – pēc stūra sitiena precīzs bija E. Stuglis, kurš panāca 2:2.

“Valmiera Glass/ViA” – “Ventspils” 1:3 (0:0)

Vārti: Lūsiņš 88` – Bulvītis 47`, Akinjemi 49`, Stenio 86`.

Spēle lielu intrigu nesolīja, un to apliecināja viesu aktīvais uzbrukums, ko rotāja Tosina trīs bīstami sitieni. Taču pirmajā puslaikā valmierieši labi turējās pretī un paši izveidoja pārīti golu gūšanas momentu.

“Ventspils” izšķirošo pārsvaru nodrošināja otrā puslaika pirmajās minūtēs. Centra aizsargs Bulvītis guva savus otros vārtus šogad, bet uzbrucējs Akinjemi ar savu šīgada 5. golu neatpalika no sezonas rezultatīvāko spēlētāju saraksta līderu grupas.

Mača pēdējās minūtēs ventspilnieks Stenio iesita vēl vienu golu – skaistuli, bet valmierieša Lūsiņa atbilde bija skaists sitiens ar galvu pēc centrējuma.

“Metta/LU” – “RFS” 0:1 (0:1)

Vārti: Marusičs 28`.

“RFS”, acīmredzot, visus savus vārtus sasita iepriekšējā kārtā Liepājā, bet pret sīkstajiem studentiem aprobežojās ar vienu pašu Marusiča golu.