/Ačgārnie favorīti
Foto: Ģirts Gertsons

Ačgārnie favorīti

Virslīgas 14. kārtu 22. maijā noslēgs divi dueļi, kuros vēsturiski un nomināli par favorītiem uzskatāmās komandas dzīvē pēc tādām nemaz neizskatās. Vienā šādā spēlē “Daugavpils” uzņems “Ventspili”.

Ventspilnieku trofeju skapis un Latvijas vicečempionu statuss liek viņus uzskatīt par šīs spēles favorītu, taču nedaudz cita aina paveras, ja raugāmies uz kopvērtējumu. Tajā augstāku pozīciju ieņem “Daugavpils”, kuras pēdējo 5 spēļu bilance (3-0-2) ir jaudīgāka nekā “Ventspilij” (0-3-2).

Abu komandu iepriekšējā tikšanās reize beidzās neizšķirti 1:1, un šo maču var uzskatīt par Latgales vienības pavērsiena punktu. Nākamajā spēlē gan vēl sekoja zaudējums “RFS”, bet turpinājumā “Daugavpils” regulāri krāja uzvaras, kas tagad ļauj turpināt cīņu par pirmo trijnieku.

Pavērsiena punkts tas bija arī “Daugavpils” snaiperim Vugaram Askerovam, kurš 10. aprīlī iesita savus šīs sezonas pirmos vārtus, bet tagad ir viens no virslīgas labākajiem bomdardieriem. Šovakar viņš aci pret aci tiksies ar savu tiešo konkurentu Tosinu Aijegunu no “Ventspils” – abu rēķinā ir pa 6 goliem.

Nigērieša pēdējā laika individuālie panākumi gan nav ļoti daudz palīdzējuši viņa komandai, kas mokās laukumā un ārpus tā. Pēc neizšķirta Kurzemes derbijā dzeltenzilajiem bija pamats būt neapmierinātiem ar rezultātu, bet ne ar sniegumu, kas bija pietiekami labs, lai nopietni pretendētu uz uzvaru.

Taču panākumu neizdevās izcīnīt ne tajā spēlē, ne četros nākamajos mačos. Ir pat vēl sliktāk – “Ventspils” ir uzvarējusi tikai 1 no pēdējiem 9 mačiem un ar 14 punktiem ieņem pieticīgo 6. vietu kopvērtējumā.

Kad? 22. maijā, 18.30
Kur? Stadions “Celtnieks”