/Askerovam iespēja turpināt renesanci
Foto: Mārtiņš Sīlis

Askerovam iespēja turpināt renesanci

Ja pirms sezonas par virslīgas pastarīti uzskatītā “Daugavpils” šodien uzvarēs “Jelgavu”, Latgales klubs ielauzīsies futbola virslīgas kopvērtējuma pirmajā trijniekā.

“Daugavpils”, tāpat kā metieši, ir uzvarējuši pēdējos divos mačos, kas varētu liecināt par to, ka komanda ir noslīpējusi savu spēli. Liepājā izskatījās, ka latgalieši otrajā puslaikā ir beidzot pa īstam noticējuši savām spējām. Mačs pret caurākās aizsardzības īpašnieku “Spartaku” jau kļuva par pārliecības turpinājumu.

Otro vai trešo jaunību ir atguvis Liepājā uzaugušais 33 gadus vecais Azerbaidžānas futbolists Vugars Askerovs, kurš ar 5 gūtiem vārtiem ir virslīgas rezultatīvākais spēlētājs. Virslīgā viņš spēlē pirmoreiz kopš 2013. gada, kad “Liepājas metalurga” sastāvā 7 spēlēs guva 2 vārtus.

Neskaitot visu “Daugavpils” kolektīvu ar treneru štābu priekšgalā, īpaši izceļams ir arī centra aizsargs Daniels Balodis, kurš izceļas ne tikai ar sniegumu aizsardzībā, bet arī raidot bumbu sāncenšu vārtos.

“Jelgava” pagaidām izskatās pēc vienas no virslīgas apjukušajām komandām, kas vēl ir tikai savas spēles meklējumos. Tiesa, panākumu sarakstā ir iekļaujama respektablā uzvara pār “Ventspili”, bet Ziemeļkurzemes komanda pagaidām demonstrē itin nestabilu sniegumu. Aļņu rokrakstu lielākoties nosaka vairāki leģionāri, no kuriem visvairāk var izcelt Purperhartu un Fernandesu.

IEPRIEKŠĒJĀS SPĒLES VIRSLĪGĀ

29.10.16 Daugavpils – Jelgava 0 : 1
28.08.16 Jelgava – Daugavpils 2 : 0
24.08.16 Daugavpils – Jelgava 0 : 0
30.04.16 Jelgava – Daugavpils 3 : 1

“Jelgava” – “Daugavpils”
27.04, 16:00