/Bombardieru tikšanās Daugavpilī
Foto: Ģirts Gertsons

Bombardieru tikšanās Daugavpilī

Šovakar virslīgā jau otro reizi sezonā “Celtnieka” stadionā 4. vietā esošā “Daugavpils” uzņems divas pozīcijas augstāk esošo “Rigu”, kas pagājušajā kārtā neizmantoja iespēju apsteigt “RFS”, bet šajā mačā būs iespēja savus galvenos konkurentus panākt.

Šādu iespēju atkal dāvāja pati “RFS”, kas vakar beidzot pārtrauca četru maču sēriju bez gūtiem vārtiem, “Mettas” vārtos iesitot divreiz, taču arī savos ielaida tikpat, un atkal palika bez uzvaras. Līdz ar to “Riga” šodienas mačā varēs panākt “status quo” punktu ziņa, ja ieliks savā krājkasē 3 punktus. Taču tas būs jāizdara pret komandu, kas uzvarējusi četrās no pēdējām piecām spēlēm un kuras sastāvā spēlē šā brīža labākais vārtu guvējs līgā Vugars Askerovs.

Daugavpilieši šogad spēlē ne tikai veiksmīgi, bet arī spējuši sarūgtināt pretiniekus spēles beigu nogriežņos, neatstājot pretiniekam daudz laika, lai atspēlētos. Visskarbāk to izjuta “Liepāja”, kas ielaida vārtus mača kompensācijas laika otrajā minūtē, savukārt pret “Valmieru Glass ViA” un “Mettu” uzvaras vārti tika gūti attiecīgi 80. un 79. minūtē. Svarīgi atzīmēt, ka nevienā no šiem mačiem daugavpilieši nebija pārāki ne bumbas kontrolē, ne daudzos citos nozīmīgos statistikas rādītājos, taču aukstasinīgi izmantojuši savas iespējas, ko vislabāk apliecinājis Askerovs, kura rēķinā ir 6 precīzi sitieni.

Arī “Rigas” sastāvā ir viens no čempionāta labākajiem uzbrucējiem Darko Lemajičs, kurš pagaidām iekrājis 5 vārtus, bet pagājušajā mačā palika sausā gan viņš, gan visa komanda, otro reiz ar 0:1 piekāpjoties valmieriešiem. Rīdziniekiem piederēja iniciatīva, viņi biežāk apdraudēja vārtus, uzvarēja vairāk divcīņu, taču arī veiksmes labvēlību nenopelnīja, jo pēdējā epizodē pēc bīstama sitiena un rikošeta bumba nenonāca vārtu tīklā, bet iekrita tieši pretinieku vārtsarga rokās.

“Rigai” gan joprojām ir otrā labākā aizsardzība, tiesa, šoreiz diskvalifikācijas dēļ laukumā nevarēs doties viens no aizsardzības balstiem Antonijs Černomordijs, kas noteikti šo maču var padarīt tikai interesantāku.

Pirmā savstarpējā spēle šajā sezonā noslēdzās ar 1:0, vienīgos vārtus rīdzinieku labā gūstot Lemajičam.

Kad? 18. maijā, 18.00
Kur? stadionā “Celtnieks”