/Čempionu superdominēšanas fiasko

Čempionu superdominēšanas fiasko

Virslīgas trešajā kārtā fiasko piedzīvoja divas komandas, kas bija pārākas pār saviem sāncenšiem būtiskos statistikas rādītājos, taču ne galvenajā – gūtajos vārtos. Par lielāko neveiksminieci var uzskatīt “Rigu”, kuras rēķinā bija 488 precīzas piespēles un 15 sitieni pretinieku vārtu virzienā, taču čempioni spēli pabeidza ar 0:1 zaudējumu valmieriešiem.

Ja vidzemniekus stūrējošais Tamazs Pertija būtu “Rigas” galvenais treneris, iespējams, viņš pēc mača runātu par savas vienības totālu dominēšanu un pretinieku vazāšanu un veiksmes trūkumu. Uzvaras gadījumā iemeslu priekam noteikti ir daudz vairāk, lai cik kritisks gruzīnu speciālists arī būtu attiecībā uz savējo sniegumu otrajā puslaikā.

No statistikas viedokļa likumsakarīgākā bija “Ventspils” uzvara, ko dzeltenzilie lielā mērā nodrošināja visvairāk no visām komandām šajā kārtā sitot pretinieku vārtu taisnstūrī, turklāt ziemeļkurzemnieki atzīmējās ar iespaidīgu atslēgas piespēļu skaitu – 22.

“RFS” no “Jelgavas” atpalika vārtu taisnstūra virzienā raidīto sitienu skaita ziņā, tomēr bija pārāka faktiski visos citos nozīmīgajos rādītājos. “Liepājas” stāsts nedaudz līdzinās “Rigas” situācijai – mājinieki bija dominējoši un vārtu gūšanas iespējas radoši, bet ne rezultatīvi.

Foto: Riga FC