/Centrālā spēle Valmierā

Centrālā spēle Valmierā

Tā būtu ļoti drosmīga prognoze, ja pirms sezonas sākuma kāds teiktu, ka virslīgas pagājušās sezonas pārliecinošās pastarītes “Valmieras Glass/ViA” un favorītes “RFS” spēle šosezon kādā no kārtām kļūs par centrālo maču. Taču nu tā ir piektās kārtas realitāte, jo 10. aprīlī Valmierā tiksies divas komandas, kuras šosezon vēl nav zaudējušas.

Valmierieši piedalīšanos centrālajā spēlē ir nopelnījuši ne tikai ar uzvaru spēlē pret “Daugavpili”, bet arī ar panākumu mačā pret “Rigu” un neizšķirtu pret “Ventspili”. Varam nešaubīties – Tamazs Pertija prot noskaņot savas komandas (ja vien nepārcenšas), un šī iemesla dēļ valmierieši šodien būs supermotivēti noturēt izcīnītās pozīcijas.

Šī komanda jau ir iekarojusi daudzu neitrālu līdzjutēju sirdis un savā ziņā mazliet atgādina cita potenciālā savas līgas pastarīša “Leicester City” spožumu 2015./2016. gada sezonā. Kopumā “Valmiera” ir trenera komanda bez spilgtām zvaigznēm, tomēr daži futbolisti ir pamanāmi vairāk nekā citi – Lazarevs, Ērglis, Kārkliņš un Punculs.

“RFS” komentārus neprasa. Skolniekiem jau atkal ir padevies varens sezonas starts – 4 uzvaras 4 spēlēs. Un tas nekas, ka trīsreiz uzvarēts ir minimāli, bet divi no šiem panākumiem ir izrauti tikai kompensācijas laikā. Sastāvs ir pārveidots (pastiprināts) un tā saspēlētība prasa laiku. Labi, ja par to nav jāmaksā ar zaudētiem punktiem.

Tas var notikt šodien, ja “RFS” centīsies uzvarēt nevis uz cīņasspara rēķina, bet tikai uz klases, kas rīdziniekiem noteikti ir augstāka. Vispirms jau virslīgas šīs sezonas pagaidām lielākajai zvaigznei Šimkovičam, kurš gan neiekļuva 4. kārtas simboliskajā izlasē, tomēr to nopelnīja pirmajās trīs tūrēs. Pārējie līderi? Savaļnieks, Isajevs, Jagodinskis, Solovjovs, Sorokins – kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp. Pārsvarā sāp, protams, “RFS” pretiniekiem.

“Valmiera” – “RFS”
10.04, 18:00
Vidzemes Olimpiskais centrs

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

19.10.18 “RFS” – “Valmiera” 3:0
19.08.18 “Valmiera” – “RFS” 2:4
16.06.18 “RFS” – “Valmiera” 4:0
22.04.18 “Valmiera” – RFS” 0:6

FOTO: Zigismunds Zālmanis, Riga FC (rigafc.lv)