/Dažādu emociju sadursme Kauguros

Dažādu emociju sadursme Kauguros

Virslīgas 5. kārtu ievadīs pagājušā gada 5. un 6. vietas ieguvēju duelis, kurā “Spartaks” laukuma saimnieka lomā spēkosies ar “Jelgavu”.

Abas komandas šim mačam gatavojās ar dažādām emocijām. Jūrmalnieki aprīļa beigās Liepājā nedaudz negaidīti uzvarēja ar 1:0, tomēr nākošajā kārtā bija jāpaliek statistu lomā, kas, iespējams, panākuma emocijas būs mazinājis.

Arī “Jelgava” aizvadītajā spēlē pirms piecām dienām tikās ar “Liepāju”, bet nospēlēja mazāk veiksmīgi, 88. minūtē ielaižot izšķirošos vārtus zaudējumā savā sporta bāzē ar 1:2. Galvenais treneris Marians Pahars, kuru otrajā puslaikā par diskusijām ar tiesnesi nosūtīja spēli vērot ārpus tehniskās zonas, bija neapmierināts, ka pie rezultāta 1:1 viņa vadītā komanda nespēlēja uzbrūkoši, kā tas būtu jādara savu skatītāju priekšā, turklāt arī punktu šāds sniegums nedeva.

Lai arī pagājušajā gadā turnīra tabulā abi klubi atradās līdzās, tā to gluži nevarētu vērtēt, jo “Jelgava” tikai par mata tiesu izvairījās no pārspēlēm par vietas saglabāšanu virslīgā un izcīnīja uz pusi mazāk punktu nekā “Spartaks” (21 pret 42). Savstarpējās cīņās gan viss nebija tik viennozīmīgi. Divreiz panākumus guva jūrmalnieki, bet pa reizei mačs beidzās neizšķirti un ar zemgaliešu uzvaru.

Jūrmalas klubs pagaidām par savu brīnumnūjiņu var saukt kluba ģenerāldirektoru, kurš trijos mačos laukumā pavadījis vien 89 minūtes, taču guvis divus vārtus, no kuriem vieni atnesa 3 punktus. “Jelgavai” pie otrā vārtu guvuma sezonā spēlē pret “Liepāju” no 11 metru atzīmes tika gruzīns Irakli Bidzinašvili, kurš panāca komandas biedru nīderlandieti Džaneiro Purprehartu.