/Dienaskārtībā iespējāma līderu maiņa
Foto: Riga FC

Dienaskārtībā iespējāma līderu maiņa

Virslīgas 12. kārtu noslēgs spēle Valmierā, kurā mājinieki uzņems valsts čempioni “Rigu”. Galvaspilsētas klubs uzvaras gadījumā pirmoreiz šosezon kļūs par turnīra līderi.

“Kajbumba.lv” nesen jau atsakatījās uz “RFS” pagājušās sezonas un šī čempionāta neveiksmju līdzībām. “RFS” nav uzvarējusi četrās spēles pēc kārtas, trīs pēdējos mačus noslēdzot neizšķirti 0:0. Savukārt “Rigas” četru nezaudēto spēļu sērijā ir trīs panākumi, kas ir ļāvis nopelnīt iespēju pirmoreiz šogad pakāpties uz kopvērtējuma 1. vietu.

Lai to paveiktu šodien, atliek tāds it kā sīkums, kā uzvarēt “Valmieru Glass/ViA”, bet šogad tas lauvām nav izdevies – pirmajā aplī vidzemnieki sensacionāli uzvarēja ar 1:0.

Pēc LFF DK 7. maija lēmuma rīdziniekiem šajā mačā draudēja palikšana bez sava uzbrūkošā pussarga Brisolas, tomēr jau 9. maijā DK atcēla futbolista diskvalifikāciju, un čempioni šo maču drīkstēs aizvadīt savā labākajā sastāvā.

Neskatoties uz pārliecinošo favorītu statusu, maz ticams, ka “Rigu” gaida viegla pastaiga. Tādas nebija arī divās iepriekšējās kārtās, tomēr rīdzinieku spēlētāju resursi ir gana iespaidīgi, lai nebūt ne vienkāršos dueļos kompensācijas laikā pārspētu “Mettu” un cīnītos neizšķirti ar “Jelgavu”.

“Valmiera Glass/ViA” iepriekšējā kārtā ar 0:1 piekāpās “Daugavpilij” un vismaz uz brīdi zaudēja sezonas lielākā pārsteiguma autoru statusu. Tomēr līdzīgas neveiksmes reizēm vēl vairāk nekā uzvaras motivē gan spēlētājus, gan trenerus, it sevišķi, ja tas ir tik ambiciozs treneris kā Tamazs Pertija.