/Divu pārsteigumu sadursme
Foto: Mārtiņš Sīlis

Divu pārsteigumu sadursme

Latvijas futbola virslīgas 11. kārtas šodienas vienā no diviem mačiem tiksies komandas, kuras joprojām jāvērtē ar apzīmējumu “pārsteigumu autores” – “Daugavpils”, kas savā laukumā sacentīsies ar “Valmieru Glass ViA”.

Abām šīm vienībām izdevies izcelties laikā, kad grūtus brīžus piedzīvo vairāki ierasti labāko pulkā esošie klubi – “Liepāja”, “Spartaks”, “Ventspils”. Daugavpilieši gandrīz pusi no saviem 13 punktiem savākuši pret 9. vietā esošo “Mettu”.

Uzvarēt abās tikšanās reizēs gan sezonas pašā pirmajā mačā, gan pagājušajā kārtā latgalieši spēja minimāli ar 1:0, turklāt vārtus gūstot tikai attiecīgi 86. un 79. minūtē. No statistikas viedokļa daugavpilieši panākumu nebija pelnījuši, esot pārliecinoši vājāki lielākajā daļā rādītāju. Ko vien vērta ir bumbas kontroles procents (36 pret 64), sitienu skaits vārtu virzienā (9 pret 21) un precīzo piespēļu daudzums (250 pret 511), taču futbols šajā ziņā mēdz būt nežēlīgs, un pietiek ar vienu precīzu sitienu, lai šādai statistikai nebūtu nekādas nozīmes.

“Daugavpilij” šajā sezonā izdevies maksimumu no ne tā labākā spēles ritējuma izvilkt arī uzvarā Liepājā, tā pat aizvedot arī punktu no Ventspils, kas kopsummā ļauj komandai ieņemt ļoti augsto 4. vietu.

Vēl labāk līdz šim veicies Tamaza Pertijas trenētajiem valmieriešiem, kuri spēļu apritē atgriezīsies pēc vienas kārtas atpūtas. Pirms tās viņi pieklusināja runas par problēmām uzbrukumā un ar 4:1 viesos pieveica “Mettu”, palielinot savu gūto vārtu ražu teju uz pusi. Pavisam maz bažu komandai ir ar savu vārtu drošību. Ielaistie 6 vārti ir dalīti labākais rādītājs kopā ar “Rigu”.

Pirmajā aplī Valmierā mājinieki, kas tobrīd pēc pārmaiņām sastāvā un treneru korpusā vēl bija pavisam nezināms spēks virslīgā, uzvarēja ar 2:0, iesākot trīs uzvaru panākumu sēriju.

Daugavpiliešu rindās galvenās briesmas pretinieku vārtiem izriet no šā brīža virslīgas rezultatīvākā spēlētāja Vugara Askerova, kamēr “Valmieras Glass ViA” sastāvā par izteiktu līderi un spēles veidotāju kļuvis japānis Šunsuke Nakamura.

Kad? 7. maijā, 18.00
Kur? Stadionā “Celtnieks”