/Eksčempionu duelis Liepājā

Eksčempionu duelis Liepājā

30. martā, pulksten 17 Latvijas futbola virslīgas 2019. gada sezonas vilciens pirmoreiz piestās mūsu valsts tālākajā rietumu stacijā. Futbola klubs “Liepāja” stadiona “Daugava” rezerves laukumā uzņems Jūrmalas “Spartaku”, ko liepājnieki pērn rudenī pārspēja sacīkstēs par iekļūšanu Eiropas līgas kvalifikācijā.

Sestdien laukumā tiksies divas komandas, kuru rēķinā ir kopumā 3 valsts čempionu tituli pēdējo 4 gadu laikā. Un 0 uzvaru kopumā 3 aizvadītajās spēlēs šajā sezonā, līdz ar to likumsakarīgas pozīcijas kopvērtējuma astesgala trijniekā.

Sezonas sākumā, protams, nav īpaši lielas nozīmes skatīties tabulu, un tā nav tikai neuzvarējušo komandu retorika, jo skats uz kopvērtējumu nav īpaši objektīvs, kamēr nav aizvadīts vismaz viens pilns aplis. Šosezon arī tāpēc, ka nepāra komandu skaita dēļ virslīgas dalībniecēm teju visu sezonu būs nevienāds aizvadīto spēļu skaits.

Ar “Liepāju” viss ir skaidrs – pirmajā kārtā tā tikās ar principiālo pretinieci “RFS” un sezonas starta kvalitatīvākajā mačā piekāpās ar 0:2. “Liepāja” bija teicami izpildījusi savu mājasdarbu un dominēja mača pirmajā stundā, bet cīņas gaitu pretējā virzienā pagrieza “RFS” spēlētāju maiņas. Rīdzinieki pārņēma iniciatīvu, guva divus likumsakarīgus vārtus un pelnīti uzvarēja.

“Spartaks” sezonu ir sācis ar diviem minimāliem zaudējumiem diviem medaļu pretendentiem – 1:2 pret “Ventspili” un 2:3 pret “RFS”. Jūrmalnieki otrajā kārtā pret “RFS” dominēja bumbas kontrolē (54-46) un atspēlēja 2 vārtu deficītu, tomēr Rīgas klubs kompensācijas laikā izrāva uzvaru. “Spartaks” arī pirmajā kārtā pret “Ventspili” nokļuva iedzinējos ar 0:2, bet atspēlēja tikai vienus vārtus. Arī tajā mačā “Spartaks” bija nedaudz pārāks bumbas kontrolē (52-48).

Tāpat kā “Liepāja”, arī “Spartaks” pirms šīs sezonas ir ievērojami pārbūvējis sastāvu, papildinot to gan ar vietējā tirgū zināmiem, gan ar nezināmiem futbolistiem. Vidējā līnija un uzbrukums izskatās spēcīgi, taču problēmas ir saskatāmas aizsardzībā, kuras centrā ir jāspēlē nominālajam kreisā flanga aizsargam Bērenfeldam, bet kreisās malas aizsarga pienākumus galvenais treneris Nunsio Dzavetjēri uzticējis Liepājas futbola audzēknim, nominālajam uzbrucējam Vagančukam.

Arī “Liepāja” pirmajā kārtā pret “RFS” sevi pieteica kā komanda, kas daudz kontrolē bumbu (58-42) un pretendē uz uzbrūkošas vienības statusu. Bīstamu sitienu pa sāncenšu vārtiem bija mazāk, nekā varētu vēlēties, un tomēr tādi bija – pēc Spataru sitiena bumba lidoja nedaudz garām tukšam vārtu stūrim, bet J. Ikaunieka golu galvenais tiesnesis Ivars Caune neieskaitīja, jo saskatīja mūsējo pārkāpumu pret “RFS” vārtsargu Kasparu Ikstenu.

Izmantojot iespējas pieteikt brīvos aģentus, “Liepāja” sastāvu ir papildinājusi ar centra pussargu Leonelu Strumiju, kurš pēc četriem Liepājā pavadītiem gadiem ziemā bija jauna kluba meklējumos. Tāpat sastāvam ir pievienojies Argentīnas centra uzbrucējs Lukass Delgado. Visi komandas jaunpienācēji drīkstēšot piedalīties mačā.