//Fortešs – 1. kārtas zvaigzne

Fortešs – 1. kārtas zvaigzne

Latvijas futbola virslīgas publicētā virslīgas pirmo 4 spēļu statistika liecina, ka par 2019. gada sezonas pirmās kārtas vērtīgāko spēlētāju ir kļuvis “Ventspils” uzbrūkošais pussargs Amansio Fortešs, kura InStat indekss ir 305 punkti.

Angolas 28 gadus vecais uzbrūkošais pussargs “Ventspils” spēlē pret “Spartaku” 26. minūtē ar rezultatīvu piespēli izvirzīja uzbrukuma smailē savu komandas biedru Tosinu Aijegunu, bet 57. minūtē Fortešs izmantoja jūrmalnieku kļūdaino piespēli aizsardzībā un no soda laukuma vidus panāca rezultātu 2:0.

Fortešs šajā mačā kopumā atzīmējās ar 47 piespēlēm, kuru precizitāte bija 85%. Tāpat Angolas futbolistam padevās 6 saasinošas piespēles, no kurām 4 bija precīzas.

Pārējās trīs spēlēs vērtīgākie futbolisti bija “Daugavpils” aizsargs Daniels Balodis (282), “Riga” aizsargs Herdi Prenga (243) un “RFS” uzbrūkošais pussargs Tomašs Šimkovičs (265). Izcelt var arī Dāvi Ošu, kurš atvairīja 3 no 5 sitieniem pa “Mettas/LU” vārtiem, kā arī neitralizēja 11 metru soda sitienu.

Kopumā par maču labākajiem futbolistiem savās komandās kļuva 4 aizsargi, 2 vārtsargi un 2 pussargi.