/Jaunas sejas izlasē
Avots: LA.lv

Jaunas sejas izlasē

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs ir nosaucis valstsvienības 26 kandidātus, kuri gatavosies 11 vilku jūnija spēlēm pret Izraēlu un Slovēniju.

Lielākoties uz izlasi ir izsaukti tajā jau pārbaudīti spēlētāji, bet ir arī divi jaunpienpienācēji: Daniels Ontužāns no Minhenes “Bayern” sistēmas un “Liepājas” uzbrūkošais pussargs Mārtiņš Ķigurs.

Ar nepacietību gaidām treniņnometnes sākumu, lai turpinātu ar katru spēli progresēt un cīnītos par punktiem. Tā kā abas spēles notiks pašu mājās, mums būs gana laika, lai tām sagatavotos, piestrādātu pie niansēm un iepazīstinātu kā jaunos, tā arī pieredzējušos spēlētājus ar to, kādā virzienā kā komanda vēlamies doties. Esmu izsaucis vairākus jaunos futbolistus – Daniels Ontužāns, Mārtiņš Ķigurs, arī citi gados jauni spēlētāji, kuri jau nedaudz iepazinušies ar darbu valstsvienībā,” preses konferencē 27. maijā izteicās Slaviša Stojanovičs.

“Šis ir labs laiks, lai iepludinātu komandā jaunas asinis, jo es uz Latvijas izlasi skatos ne tikai tagadnes acīm, bet arī ar skatu nākotnē. Es skatos plašāk nekā tikai šīs divas spēles – skatos arī tālāko maču un treniņnometņu virzienā,” izceļ treneris. “Mums šajā nometnē būs iespēja aizvadīt vairāk treniņus nekā ierasts, tāpēc varēšu kārtīgi novērtēt jauno futbolistu prasmes un potenciālu, kā arī varēšu palīdzēt viņiem un pārējiem spēlētājiem apzināties, ko vēlamies no viņiem redzēt laukumā un ārpus tā. Mēs nedrīkstam atļauties nepamanīt vai palaist garām nevienu mūsu jauno talantu!”

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTI

Vārtsargi:
Andris Vaņins (“Zurich”, Šveice), Pāvels Šteinbors (“Arka”, Polija), Kaspars Ikstens (“RFS”);

Aizsargi:
Vadims Žuļevs (“Liepāja”), Roberts Savaļnieks, Vitālijs Jagodinskis, Aleksandrs Solovjovs (visi – “RFS”), Kaspars Dubra (“Irtiš”, Kazahstāna), Mārcis Ošs (“Xamax”, Šveice), Antonijs Černomordijs (“Riga”), Vitālijs Maksimenko (“Olimpija”, Slovēnija);

Pussargi:
Oļegs Laizāns, Ritvars Rugins (abi – “Riga”), Kristers Tobers, Mārtiņš Ķigurs, Jānis Ikaunieks (visi – “Liepāja”), Vjačeslavs Isajevs (“RFS”), Daniels Ontužāns (“Bayern”, Vācija), Andrejs Cigaņiks (“Cambuur”, Nīderlande);

Uzbrucēji:
Artūrs Karašausks (“Riga”), Deniss Rakels (“Pafos”, Kipra), Dāvis Ikaunieks (“Jablonec”, Čehija), Vladimirs Kamešs (“SKA Habarovsk”, Krievija), Roberts Uldriķis (“Sion”, Šveice), Vladislavs Gutkovskis (“Termalica”, Polija), Valērijs Šabala (“Podbeskidzie”, Polija).