/Jauno zālienu iesvētīs Rīgas derbijs
Foto: FC Riga

Jauno zālienu iesvētīs Rīgas derbijs

Vasaras kalendārais sākums karstu laiku sola tikai nākošnedēļ, taču virslīga jau šodien piedāvās kārtas un visa otrā apļa centrālo maču, kurā tiksies divas spēcīgākās galvaspilsētas vienības un galvenās pretendentes uz čempionu titulu – “Riga” un “RFS”.

Kopš abu klubu savstarpējās spēles 20. aprīlī, komandas joprojām atrodas virslīgas līderpozīcijās, tiesa, kopš tā laika gan vieni, gan otri nav rādījuši teicamu sniegumu. Pozīciju saglabāšanu vairāk veicinājis līdzvērtīgais čempionāts, kurā grūti prognozēt iznākumu pat vienā kārtā, bet neiespējami ilgākā laika posmā. Tā “RFS” mēnesi nespēja izcīnīt nevienu uzvaru, taču nezaudēja 1. vietu, lai arī “Rigai” bija iespējas pārņemt vadību turnīrā, taču šīs iespējas neizmantoja.

“RFS” tikai pagājušajā mačā beidzot tika pie ilgi kārotās uzvaras, bet arī tā nāca ar lielām grūtībām, jo otrajā puslaikā “Daugavpils” jau bija panākusi 2:0, tomēr savu skatītāju priekšā rīdzinieki spēja salauzt latgaliešu pretestību un izraut panākumu ar 3:2.

Tuvākā konkurente “Riga” pagājušajā kārtā cieta jau 4. zaudējumu sezonā, ar 0:1 piekāpjoties „Ventspilij”, kas veiksmīgi izmantoja vienu no saviem pretuzbrukumiem.

Pirmais Rīgas derbijs “RTU” laukumā noslēdzās ar “RFS” uzvaru ar 3:1, bet šoreiz šo maču vēl īpašāku padara fakts, ka mačs norisināsies “Skonto” stadionā, kam nesen pilnībā nomainīts dabīgais segums.

Šonedēļ arī oficiāli kļuva zināma iepriekš izskanējusī informācija par serbu uzbrucēja Darko Lemajiča pāreju no “Rigas”, ar kuru futbolistam noslēdzas līgums, uz “RFS”, tiesa, līdz transfēru loga sākumam jaunās komandas kreklu oficiālā mačā viņš vēl nevarēs piemērīt.

Savukārt uz “Rigu” no Kipras kluba “Pafos” atgriezies Deniss Rakels, kurš pērn palīdzēja galvaspilsētas klubam triumfēt virslīgā. Arī Latvijas izlases futbolistu virslīgā varēs vērot tikai pēc 19. jūnija.

Kad? 1. jūnijā, 18.00
Kur? “Skonto” stadionā