/“Jelgavai” iespēja sekmēt līderu maiņu

“Jelgavai” iespēja sekmēt līderu maiņu

Latvijas futbola virslīgā uzbrukuma krīzē esošā līdervienība “RFS” savu neveiksmju sēriju mēģinās pārtraukt pret “Jelgavu”, kura pēdējās divās kārtās atņēmusi punktus turnīra tabulā augstāk esošajām komandām.

Rīdzinieku problēmas jau analizējām rakstā “Līderu izžuvušais uzbrukums. Vai krīze atkārtojas?” Pēc teicamā sezonas starta “RFS” pēdējos trīs mācos ne tikai nav spējusi uzvarēt, bet arī nav guvusi nevienus vārtus, iekrājot vien 2 punktus, kas kopvērtējumā tuvākajai sekotājai “Rigai” ļāvis pietuvoties līdz minimumam. Pagājušajā kārtā ar bezvārtu neizšķirtu noslēdzās mačs pret turnīra vājākās aizsardzības īpašnieku “Spartaku”, bet vēl pirms tam, vairāk nekā puslaiku spēlējot vairākumā, nenospieda arī “Liepāju”.

“RFS” gan joprojām ir dalīti rezultatīvākā komanda virslīgā, tiesa, pēc lieliskā sākuma pieklusis ir austrietis Tomāšs Šimkovičs, smagu traumu Liepājā guva Artūrs Zjuzins, kura rēķinā ir divi uzvaras vārti, ar veselības problēmām cīnījies arī uzbrukumā svarīgu lomu spēlējošais Roberts Savaļnieks.

“Jelgava” divās spēlēs pēc kārtas cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Rigu” un “Ventspili”, lai gan droši vien varēja cerēt arī uz ko vairāk, jo abās bija iespēja spēlēt vairākumā, taču izraut uzvaras nemācēja. Sastāva ziņā komandai bijušas problēmas ar vairāku pamatsastāva spēlētāju traumām. Vairāk nekā mēnesi nav spēlējis nīderlandietis Džaneiro Purperharts, kura atgriešanās pieteikumā iespējama pat šajā mačā, pagājušajā mačā uz maiņu pēc ilgāka pārtraukuma iznāca gruzīna Irakli Bidzinašvili, taču diskvalifikācijas dēļ maču būs jāizlaiž Dāvim Indrānam. Atšķirībā no “RFS” jelgavnieki uzbrukumā pēdējos trīs mačos ir guvuši 3 vārtus, ko paveicis viens spēlētājs – uzbrucējs Aivars Emsis, kurš ar 4 rezultatīviem sitieniem ir komandas labākais snaiperis.

Ja “RFS” arī šajā mačā neizdodies izcīnīt 3 punktus, tad jau pirmdien “Riga” mačā ar “Valmieru Glass ViA” varēs pārņemt vadību čempionātā.