/Kā noturēsies Daugavpils cietoksnis?
Foto: RFS

Kā noturēsies Daugavpils cietoksnis?

Vienīgajā 15. aprīļa mačā Latvijas futbola virslīgas līdervienība “RFS” viesosies pie BFC “Daugavpils”.

Šī būs viena no tām spēlēm, kur vismaz uz papīra viss ir viennozīmīgi, un mājinieku panākums vai pat neizšķirts būs vērtējams kā liels pārsteigums. “RFS” pirmajās piecās spēlēs izcīnījusi 15 no 15 iespējamajiem punktiem, stabili pieturoties pie lietuvieša speciālista Valda Dambrauska spēles stila, kas neizceļas ar lielu bumbas kontroli. Tikai divos mačos pret “Jelgavu” un “Mettu” komandai bija minimāls pārsvars šajā statistikas rādītājā, bet pārējos mačos pretinieki ar bumbu bija vairāk, bet allaž tieši “RFS” laukumu pameta kā uzvarētāji. Panākumi gan nākuši dažādā veidā, divreiz tās izraujot tikai kompensācijas laikā, divreiz nodrošinot otrajā puslaikā un tikai aizvadītajā cīņā ar “Valmieru Glass ViA” divi vārti pirmajā puslaikā ielika pamatus kārtējai uzvarai.
“Daugavpilij” pēc atgriešanās virslīgā uzdevumi, protams, nav tik augsti, kā gaidāmā mača oponentiem, taču arī Latgales pārstāvji jau paspējuši pārliecināt futbola sabiedrību, ka šajā sezonā vieglu maču nebūs nevienam arī cīņās ar viņiem, un par to kā pēdējā pārliecinājās “Ventspils”, kas savā laukumā ar Viktora Moroza vadītajiem vīriem nospēlēja neizšķirti 1:1.
Šobrīd viens no karstākajiem spēlētājiem čempionātā ir rīdzinieku pussargs Tomāšs Šimkovičs, kurš guvis trīs vārtus un trīsreiz bijis vērtīgākais vienības spēlētājs pēc statistikas platformas InStat datiem, savukārt par daugavpiliešu līderi noteikt var saukt liepājnieku ar Azerbaidžānas pasi Vugaru Askerovu, kurš mačā pret “Ventspili” aizvadīja tikai otro maču sezonā pēc atgriešanās no divu spēļu diskvalifikācijas (par sarkano kartīti), kuru nopelnīja 9. marta uzvarētajā mačā pret “Mettu”, taču arī pēc šīs piespiedu pauzes apliecināja savu līdera statusu komandā un izcēlās ar vārtiem.

“Daugavpils” – “RFS”
15.04, 18:00