/Karstā “Spartaka” trijnieka iekāre
Foto: FK Spartaks

Karstā “Spartaka” trijnieka iekāre

Latvijas futbola virslīgā viena no intriģējošākajām 16. kārtas spēlēm notiks Valmierā, kur vietējā “Valmiera Glass/ViA” uzņems “Spartaku”, kas pēc neveiksmīgā sezonas sākuma nu jau pretendē uz iekļūšanu labāko trijniekā.

Vēl pavisam nesen jūrmalnieki atradās tabulas pašā apakšā. Komandas sakarā tika runāts par cauro aizsardzību, nesaspēlēto sastāvu, uzticības kredītu galvenajam trenerim Nunsio Dzavetjēri, taču pēdējās piecās spēlēs “Spartaks” izcīnījis četras uzvaras un reizi spēlējis neizšķirti, bet četrās no šīm spēlēm pretinieki nav spējuši gūt vārtus. Ņemot vērā, ka sezona ir ļoti saspringta un neprognozējama, bet tabula blīva, panākumu sērija ļāvusi komandai pacelties jau uz 5. vietu, bet uzvara Valmierā dos jau augsto 3. vietu.

Tamaza Pertijas trenētie valmierieši izceļas ar teicamu komandas spēli un pašatdevi, kas līdz šim bijuši komandas spēcīgākie ieroči, taču pēdējā laikā ierobežotā spēlētāju rotācija un saspringtais spēļu grafiks ietekmējis vienības stabilitāti. Lai arī šobrīd jau Vidzemes klubs vairs nevar nevienu pretinieku pārsteigt ar savu sniegumu, čempionāta līderēm tas joprojām ir ļoti ciets rieksts.

Tā otrajā aplī ar identisku rezultātu 1:0 valmierieši uzvarēja gan “RFS”, gan “Riga”, turklāt čempionus jau otro reizi sezonā, savukārt pagājušajā mačā “Valmiera Glass ViA” aizvadīja, iespējams, savu vājāko maču šogad, un tikai “Liepājas” realizācijas problēmu dēļ zaudējums bija minimāls (0:1), lai arī varēja kļūt par sagrāvi.

Pirmā apļa abu komanda tikšanās reizē “Spartaks” uzvarēja ar 2:0, abus vārtus gūstot jūrmalnieku rezultatīvākajam spēlētājam Tinam Vukmaničam, kurš ar precīziem sitieniem izcēlies arī divās pēdējās komandas spēlēs, sakrājot jau 5 golus sezonā.

Iespējams, ka vēl vairāk ir izceļams Jūrmalas kluba direktors Edgars Gauračs, kurš spēlē maz, bet viņa ieguldījums laukumā komandas panākumos ir milzīgs.

Valmieriešiem uzbrukumā izteikta līdera nav, par ko vislabāk liecina tas, ka ar 3 vārtiem sekmīgākais bijis Alvis Jaunzems, kurš pamatsastāvā izgājis tikai 3 no 9 mačiem, kuros piedalījies.

Kad? 31. maijā, 18.00
Kur? Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukums