/Ko Tamazs iespēs pret čempioniem?

Ko Tamazs iespēs pret čempioniem?

Latvijas futbola virslīgas 3. kārtas otro spēļu dienu atklās pagājušās sezonas turnīra tabulas pretpoli – zelta medaļu ieguvēja “Rīga” un 8. vietu ieņēmusī, bet, pateicoties turnīra paplašināšanai, vietu spēcīgāko sabiedrībā saglabājusī “Valmiera Glass ViA”.

Izlašu spēļu pārtraukumu “Rīga” izmantoja vēl vienai ārzemju treniņnometnei, dodoties uz Kipru, bet ceturtdien oficiāli apstiprināja galveno treneri, bez kura klubs bija palicis vēl pirms sezonas sākuma, kad šo amatu negaidīti pameta portugālis Luišs Pimenta. Tagad viņa vietu ieņēmis baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs, kurš 2016. gadā līdz čempiontitulam aizveda Jūrmalas “Spartaku”.

Ja ierasti runā, ka jauns treneris dod pozitīvu impulsu komandai, tad rīdziniekiem arī pirmās divās spēlēs vismaz ar punktu krāšanu sekmējās teicami. Citādi varētu vērtēt parādīto spēli, kur baltkrievam būs pie kā strādāt. Jelgavā rīdzinieki ātri guva vārtus un sāka rādīt sev pagājušajā gadā ierasto aizsardzības stilu, kas, neskatoties uz pretinieku centieniem, ļāva nosargāt minimālu uzvaru ar 1:0, bet Hanzas vidusskolas laukumā “Rīga” nonāca iedzinēju lomā pret “Mettu/LU”, taču Artūra Karašauska individuālais sniegumus, sarūpējot sev divas rezultatīvas piespēles, ļāva nominālajiem viesiem iekrāt otro uzvaru, taču uzbrukuma potenciālu, kas bez šaubām ir liels, arī šoreiz neizdevās apliecināt.

Valmierieši, kas starpsezonā nedaudz zaudēja savu Pelnrušķītes statusu, galvenā trenera amatā piesaistīja Latvijā labi pazīstamo Gruzijas speciālistu Tamazu Pertiju, pastiprināja sastāvu ar leģionāriem un spēlētājiem no citiem virslīgas klubiem, kā arī sarūpējot finansējumu treniņnometnei Turcijā.

Pirmo virslīgas kārtu izlaidušie vidzemnieki sezonu sāka ar pateicīgu pretinieku un maču savā laukumā pret “Daugavpili”, un sagādāja saviem skatītājiem uzvaras svētkus ar 2:0. Mājinieki bija nedaudz labāki bumbas kontrolē (54-46), bet krietni pārspēja oponentus gan sitienu kopējā skaitā (13-1), gan sitienos vārtu rāmī (5-0).

Pēc Pertijas teiktā valmieriešiem šajā spēlē vēl nebija pieejami pieci futbolisti, no kuriem četri ārzemnieki, kuri gaidīja dokumentu sakārtošanu. Ar vai bez viņiem mačs pret rīdziniekiem, iespējams, viesīs nedaudz lielāku skaidrību, uz ko valmierieši ir spējīgi šajā sezonā .

“Rīga” – “Valmiera Glass ViA”
31.03, 14:00
“RTU” stadions