/Kurš atgūsies no svētku vājuma?
Foto: Nora Krevņeva-Baibakova

Kurš atgūsies no svētku vājuma?

Tikai trīs dienas pēc pagājušas kārtas noslēguma Latvijas futbola virslīgas klubi atkal dosies laukumā, izspēlējot 8. kārtas mačus. Vienā no šodienas spēlēm Vidzemes Olimpiskā centra mākslīgajā laukumā “Valmiera Glass ViA” samēros spēkus ar “Jelgavu”.

Abas komandas noteikti cerēja uz punktiem pagājušās piektdienas spēlēs, taču ne vienai, ne otrai tas tos iegūt neizdevās. Valmierieši mačā ar 9. vietā esošo “Spartaku” (0:2) bija tālu no savas šās sezonas uzstādītās snieguma latiņas, ko atzina arī galvenais treneris Tamazs Pertija, uzsverot uz vairāku spēlētāju izkrišanu no kopējā komandas zīmējuma un norādot uz saspringto spēļu kalendāru, aizvadot 3. spēli 9 dienās. Arī pirms šodienas mača atpūtas futbolistiem nav bijis daudz, turklāt Pertija līdz šim izmantojis ļoti ierobežotu spēlētāju skaitu, kas var nospēlēt lielu lomu arī gaidāmajā mačā.

“Valmiera Glass/ViA” pēdējo trīs spēļu laikā saskārusies ar problēmām uzbrukumā, kur guvusi tikai vienus vārtus, pēdējoreiz esot rezultatīva mājās pret “Liepāju”, kad atzīmējās japānis Šunsuke Nakamura. Pret “Spartaku” no 9 sitieniem vārtu rāmī lidoja tikai 2, kamēr jūrmalniekiem šī statistika bija būtiski labāka – 11 no 14.

“Jelgava” savā laukumā ar 1:2 zaudēja “Mettai”, un pēcspēles preses konferencē Marianam Paharam nācās atzīt, ka tā “bija sliktākā spēle sezonā”. Lielas problēmas jelgavniekiem sagādāja pretinieku ātrā spēle, un, lai arī abi zaudētie vārti tika ielaisti pēc tam, kad bumba veiksmīgi vārtu priekšā nonāca pie dienvidāfrikāņa Kgotso Masanganes, tomēr statistika liecina, ka mettieši bijuši pārāki tādos būtiskos rādītājos, kā sitienu skaits (17 pret 14; rāmī – 8 pret 6) un stūra sitieni (10 pret 6), pēc kuriem arī tika gūti abi rīdzinieku vārti.

Šajā mačā valmieriešiem noteikti nevarēs palīdzēt Jūrmalā sarkano kartīti nopelnījušais Krišs Kārkliņš, bet “Jelgava” joprojām ierindā gaida vairākus savainotos spēlētājus, no kuriem, iespējams, šajā mačā varēs redzēt Arti Lazdiņu un nīderlandieti Džaneiro Purperhartu.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

11.05.18 “Jelgava” – “Valmiera Glass ViA” 5:1
15.07.18 “Jelgava” – “Valmiera Glass ViA” 3:2
15.09.18 “Valmiera Glass ViA” – “Jelgava” 1:4
10.11.18 “Valmiera Glass ViA” – “Jelgava” 1:0

“Valmiera Glass/ViA” – “Jelgava”
23.04, 18:00