/Kurzemes derbijā ar Starkova līdzdalību?
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64

Kurzemes derbijā ar Starkova līdzdalību?

Virslīgas pirmā apļa pēdējā mačā “Ventspils” savā laukumā uzņems “Liepāju”, kas zaudējusi trīs maču pēc kārtas un balansē uz robežas, lai pēc ceturtdaļsezonas atrastos turnīra tabulas pašā apakšā.

Skotu trenera Gordona Janga došanās prom nekādi nesapurināja liepājniekus, un arī pret “Rigu” tika rādīta bezzobaina spēle uzbrukumā. Drošības izjūtu neradīja arī darbības aizsardzībā. Viena no neveiksmīgajām epizodēm maksāja ielaistus vārtus pirmā puslaika izskaņā, bet iniciatīva otrajā puslaikā rezultējās tikai bumbas kontrolē, taču ne bīstamos momentos.

“Liepāju” skārušas daudzas problēmas. Bieži minētā traumu epidēmija, neveiksmīgā selekcija, potenciālo līderu blāvais sniegums, kas atainojas komandas sniegumā abos laukuma galos. Tabulā 7 mačos iegūti tikai 6 punkti, kas arī izcīnīti ar lielu veiksmes devu.

Šajā nedēļā neoficiāli kļuva zināms, ka par nākamo “Liepājas” galveno treneri uzrunāts pieredzējušais Aleksandrs Starkovs, par ko savu neapmierinātību izrādīja daļa komandas līdzjutēju. Vieniem šis speciālists asociējas ar Latvijas futbola izlases neveiksmīgo trenēšanu pēdējās reizēs, kad viņš to vadīja, bet citiem ar laiku, kad bija galvenais treneris arī klubā “Skonto”, kas bija “Liepājas metalurga” fanu nīstākais pretinieks.

“Ventspils” Kurzemes derbijam varēja gatavoties pacilātā garastāvoklī, jo pirms četrām dienām izdevās sarūpēt pirmo zaudējumu “RFS” ar 2:0. Par sevi šajā cīņā pēc vairāku spēļu klusēšanas atgādināja arī nigērietis Tosins Ajeguns, kurš guva šī mača otros un savus sezonas trešos vārtus, un neapšaubāmi uzskatāms par vienu no labākajiem uzbrūkošajiem spēlētājiem čempionātā.

Pirms uzvaras pār “RFS” “Ventspils” trijās spēlēs bija sakrājusi tikai 2 punktus, un tāpat kā liepājnieki sezonas startu nevar saukt par izdevušos, bet drīzāk pretēji, taču skaidrs, ka situācija kopvērtējumā psiholoģiski daudz smagāka ir liepājniekiem, kuriem savu ambīciju realizēšanai atkāpties vairs nav kur.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

15.04.18 “Ventspils” – “Liepāja” 1:1
26.05.18 “Liepāja” – “Ventspils” 1:4
13.08.18 “Ventspils” – “Liepāja” 1:0
07.10.18 “Liepāja” – “Ventspils” 0:1

“Ventspils” – “Liepāja”

28.04, 17:10