/Latvijas futbolā somu laiki

Latvijas futbolā somu laiki

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera amatam Latvijas Futbola federācija virza somu speciālistu Miksu Pātelainenu.

Miksu Pātelainena kandidatūru LFF valdei virzīja darba grupa nacionālās izlases galvenā trenera kandidātu atlasei, kuru veidoja tās vadītājs Kaspars Gorkšs, kā arī locekļi Jānis Mežeckis, Māris Verpakovskis, Dainis Kazakevičs, Jurijs Andrejevs un Jānis Skredelis. Uzklausot informāciju par aizvadītajām pārrunām, LFF valde ceturtdien, 10. maijā, apstiprināja darba grupas virzīto kandidatūru, deleģējot LFF vadību noslēgt ar viņu līgumu.

Panāktā mutiskā vienošanās ar Miksu Pātelainenu paredz noslēgt ar treneri līgumu līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām.
Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

51 gadu vecais somu speciālists kā galvenais treneris strādājis ar Somijas nacionālo izlasi (2011.-2015.), bet klubu līmenī strādājis ar komandām Somijā, Skotijā un Taizemē. Spēlētāja karjeras laikā viņš pārstāvējis dažādus Somijas, Skotijas, Anglijas un Francijas klubus, bet savas valsts izlasē aizvadījis 70 spēles.

Mikas Pātelainena pirmā spēle Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera statusā būs 2. jūnijā Daugavas stadionā Rīgā, kur Baltijas kausa spēlē Latvija uzņems Igauniju. Pēc tam 5. jūnijā Latvijas izlasei Viļņā paredzēts Baltijas kausa izcīņas mačs pret Lietuvu, bet 9. jūnijā Daugavas stadionā tiks samēroti spēki ar Azerbaidžānu.

“Esmu priecīgs un saviļņots, ka LFF vadība, valde un darba grupa ir atzinuši mani par labāko kandidātu Latvijas izlases pārņemšanai. Turpmākajās dienās nokārtosim formalitātes, lai jau nākamās nedēļas beigās es varētu izvērstāk uzrunāt Latvijas futbola sabiedrību un medijus. Gaidu šo tikšanos ar lielu nepacietību.

Latvijas izlases pārņemšana man, protams, būs liels izaicinājums. Šis darbs un man izrādītais atbalsts sev līdzi nes īpašu atbildību un uzticību. Latvijas izlase man ir labi zināma, un jau vistuvākajā laikā iepazīšos ar to līdz pēdējam sīkumam. Kā treneris esmu spēlējis pret Latviju 2011. gadā, bet kopš tā laika, protams, daudz kas ir mainījies. Esmu iepazinies ar valstsvienības nesenākajām spēlēm un līdzšinējo kandidātu loku, man ir redzējums par komandas attīstību un izaugsmes ceļiem.

Darbs ar skatu uz Baltijas kausa izcīņu un UEFA Nāciju līgu jau ir sācies,” uzsver Miksu Pātelainens.