/Lauvas saplēš Valmieras stiklu

Lauvas saplēš Valmieras stiklu

FC “Riga” virslīgas sestās kārtas spēlē “Skonto” stadionā ar 6:1 (2:0) sagrāva komandu “Valmiera Glass/ViA”, izcīnot savu trešo uzvaru 2018. gada sezonā un savu rekorduzvaru virslīgas vēsturē.

Spēles apskats:

Rīdzinieku sniegums bija pārliecinošāks, tomēr valmierieši apliecināja savu nepiekāpīgo cīnītāju reputāciju, un līdz pirmā puslaika izskaņai viesi nosargāja savus vārtus neieņemtus.

Taču 37. minūtē vidzemnieku leģionārs Mukutā neveiksmīgi skāra bumbu pēc Zaginailova sitiena, un valmieriešu vārtsargs Ribaks kapitulēja pirmo reizi. Pirmā puslaika garā kompensācijas laika pirmajā minūtē Lemajičs eleganti pārmeta bumbu pāri vārtsargam pēc Vaščuka piespēles, un Rīgas lauvas pārtraukumā devās esot drošā vadībā.

Mača 58. minūtē Lemajičs pēc stūra sitiena precīzi un netraucēti sita ar galvu no vārtu priekšas un panāca jau graujošu 3:0 pārsvaru, bet pēc tam laukuma saimnieki turpināja plosīt valmieriešu šķidro aizsardzību, kuras spēlētāji regulāri pazaudēja savus sedzamos pēc standartsituācijām, bet vēl vienu reizi viesus iegāza rikošets.

Vidzemnieku goda vārtus 78. minūtē guva Mārcis Ērglis, kurš ar skaistu sitienu bez bumbas apstrādes trieca bumbu vārtos no vidējas distances. Turnīra pastarīšiem valmieriešiem šie bija jau 6. gūtie vārti sezonā, un šajā rādītājā vidzemnieki apsteidz gan metiešus, gan jelgavniekus, kam ir nomināli augstāka līmeņa uzbrukuma līnijas futbolisti.

“Riga” līdz šai spēlei bija guvusi tikai 3 vārtus 5 mačos. Valmieriešiem šis ir otrs smagākais zaudējums virslīgā pēc 0:6 kapitulācijas no “RFS”

Vārti: Zaginailovs 1′, 69′, Lemajičs 45+1′, 58, E. Stuglis 65′, Kurakins 74′ – M. Ērglis 78′.