/Līderes nepārliecinošo sekotāju tikšanās
Foto: Alex Puskins/rigafc.lv

Līderes nepārliecinošo sekotāju tikšanās

Virslīgas 6. kārtas centrālajā spēlē tiksies divas pērnās sezonas labākās vienības – čempione “Riga” un tuvākā sekotāja “Ventspils”, kuras abas arī pirms šī mača turnīra tabulā atrodas līdzās aiz vadībā esošās “RFS”.

Rīdzinieki pagājušo kārtu izlaida, taču, pateicoties ventspilnieku neveiksmei, par kādu noteikti var saukt neizšķirtu 1:1 savā laukumā pret “Daugavpili”, saglabāja 2. pozīciju. Pagaidām pamanāmākais, ar ko šajā sezonā var lepoties “Ventspils”, ir fakts, ka rītdienas pilsētas pārstāvjiem kā pirmajiem Baltijā atkal izdevās aizvadīt mājas spēli uz dabīgā seguma, kas gan asi kontrastē ar to, ka klubs un pilsēta nekādi nespēj savu stadionu nodrošināt ar apgaismojumu, kas tādējādi lika darba dienā maču sākt līdzjutējiem neērtā laikā, proti, piecos vakarā.

Citādi kurzemnieku sezonas sākumu varētu saukt par vāju, neskatoties uz pozīcijām turnīra tabulā. Kalendārs paredzēja visai labu ieskriešanās posmu, tiekoties ar četrām nomināli vājākām komandā, taču realitāte izrādījās skaudrāka. Uzvaras pret “Mettu” un “Spartaku”, zaudējums cīņā ar “Jelgavu” un neizšķirti pret valmieriešiem un daugavpiliešiem. Pēdējā mačā “Ventspils” pēc statistikas radītājiem bija krietni pārliecinošāka, 17 reizes sitot vārtu virzienā, izpildīja 576 piespēles ar 86 procentu precizitāti (“Daugavpilij” – 234 un 73%), kas atainojās arī bumbas kontroles procentos (63 pret 37), taču ar to nepietika uzvarai, turklāt pašā mačā izskaņā Latgales pārstāvjiem bija pat iespēja izraut uzvaru, taču glāba mājinieku vārtu vīrs Ivans Baturins.

Arī “Riga” līdzšinējos četros mačos nav atstājusi čempiones cienīgu iespaidu, lai gan punktus zaudējusi tikai reizi pret čempionāta melno zirdziņu “Valmieru Glass ViA”. Tomēr lielākās problēmas pagaidām sagādā uzbrukums, vidēji gūstot vienus vārtus mačā, lai arī sastāvā ir tādi vīri kā Artūrs Karašausks, Aleksejs Višņakovs un pagājušā gada labākais līgas snaiperis Darko Lemajičs.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

29.04.18 “Ventspils” – “Riga” 1:0
21.06.18 “Riga” – “Ventspils” 1:0
24.08.18 “Ventspils” – “Riga” 0:1
28.10.18 “Riga” – “Ventspils” 0:0

“Riga” – “Ventspils”
14.04, 16:00
“RTU” stadions