/“Liepājai” grūts pārbaudījums Valmierā
Foto: Mārtiņš Sīlis/FK Liepāja

“Liepājai” grūts pārbaudījums Valmierā

Futbola klubs “Liepāja” svētdien viesosies Vidzemē, kur Latvijas virslīgas sestās kārtas spēlē tiksies ar šīs sezonas ievada lielākā pārsteiguma autori “Valmieru Glass/ViA”.

“Liepājas” pagājušās sezonas galvenā trenera Tamaza Pertijas vadītais Valmieras klubs līdz iepriekšējai kārtai bija viens no diviem virslīgas dalībniekiem, kas vēl nebija zaudējis. Trešdien šo statistiku izbojāja turnīra līdere “RFS”, kas Valmierā bija pārāka ar 2:0. Pirmajā puslaikā rīdzinieki visai likumsakarīgi guva divus vārtus, bet otrajā taimā mājiniekiem bija vairākas lieliskas iespējas vismaz samazināt rezultāta starpību, ja ne izraut neizšķirtu.

Mača statistika pat liecina par Vidzemes komandas nelielu pārsvaru atsevišķos statistikas rādītājos. Nu jau tas nav liels pārsteigums, jo pirms sezonas pastarīšu pulkam pieskaitītā komanda apliecina, ka kļuvusi par nopietnu spēku, ar ko jārēķinās visiem sāncenšiem, neskatoties uz to, ka tajā lielākoties ir sapulcināti futbolisti, kuri šosezon nebija vajadzīgi nomināli spēcīgākām vienībām. Vairākiem no šiem spēlētājiem ir cieša saikne ar Liepāju – “Valmiera Glass/ViA” komandā spēlē mūsu pilsētas futbola audzēkņi Jānis Krautmanis, Krišs Kārkliņš, Ēriks Punculs un Madis Oskars Miķelsons.

“Liepāja” šosezon uz papīra izskatās pat pēc augstākā kaluma medaļu pretendentes, bet ir atsevišķi jautājumi par mūsējo sniegumu. Ar katru maču tā kvalitāte ir kritusies, taču tas nav traucējis beidzot sākt gūt vārtus un uzvarēt. Ņemot vērā sastāva problēmas, svētdien uzvarēt nebūs viegls uzdevums, jo Tamazs Pertija mēdz izcili motivēt savas vienības, lai gan gruzīnu speciālistam šajā ziņā reizēm sanāk arī pārcensties. Paredzams, ka mačam pret “Liepāju” gan treneris, gan vairāki futbolisti varētu būt īpaši noskaņojušies.

Atgriežoties pie “Liepājas” savainojumu tēmas. Nedēļas vidū mūsējo klubs cerēja, ka J. Ikaunieks varēs doties laukumā, tiesa, reizēm šādas prognozes izrādās pārlieku optimistiskas. Noteikti spēlēt nevarēs Negro un Ķigurs, kuru atgriešanās gan tiekot prognozēta, citējot, “drīz”. Sākotnēji izskanējusī prognoze par to, ka Jemeļinam sezona ir beigusies, ir pārspīlēta, bet diez vai viņš atgriezīšoties ierindā ātrāk par vasaras beigām. Vacadzes neatrašanās pieteikumā esot saistīta ar viņa neiekļūšanu sastāvā, bet Ulimbaševs gan neizturot konkurenci, gan esot savainots.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

29.09.18 “Valmiera” – “Liepāja” 0:3
29.07.18 “Liepāja” – “Valmiera” 6:2
20.05.18 “Valmiera” – “Liepāja” 0:2
08.04.18 “Liepāja” – “Valmiera” 4:0

“Valmiera Glass/ViA” – “Liepāja”
14.04, 16:00
Vidzemes Olimpiskais centrs