/“Liepājai” pagaidu valdība

“Liepājai” pagaidu valdība

Kopš pagājušā gada vidus ir ierasts, ka futbola klubs “Liepāja” darbojas pagaidu galvenā trenera vadībā. Futbola virslīgas 24. aprīļa izbraukuma mačā pret “Rigu” kurzemniekus cīņā vedīs nevis Gordons Jangs, kurš ir atkāpies no sava amata, bet viņa līdzšinējais asistents Mareks Zuntners.

Gordonu Jangu ar Liepājas klubu saistīja ilgtermiņa darba attiecības, kā arī plāns Liepājā izveidot un nostiprināt jaudīgu futbola sistēmu. Tomēr ieceres sabruka tikai 7 mēnešus pēc skota stāšanās savā amatā.

“Liepāja” iepriekšējā kārtā savā laukumā divreiz bija vadībā pret “Daugavpili”, bet pārsvaru nenoturēja un piekāpās ar rezultātu 2:3. Kurzemes klubs guva 2 vārtus, ar ko līdz šim bija pieticis uzvarām, taču sabruka aizsardzībā. Liktenīgas izrādījās trīs kļūdas, un par divām no tām “Daugavpils” mājiniekus sodīja ar goliem pēc standartsituācijām.

“Liepājas” zaudējumu iemeslus daļēji var meklēt selekcijā – no daudzajiem jaunpienācējiem regulāri spēlē tikai 2-3 futbolisti, bet daļēji – daudzajos savainojumos. Šī iemesla dēļ no ierindas ir izkrituši 10-11 spēlētāji, bet savu labāko sniegumu pagaidām nedemonstrē komandas potenciālais līderis J. Ikaunieks.

Valsts čempione “Riga” līdz šodienai ir izcīnījusi divreiz vairāk punktu nekā “Liepāja”, bet iepriekšējā kārtā principiālā derbijā ar 1:3 kapitulēja “RFS” vienībai. Iespējams, ka “Riga”, līdzīgi kā pērn, vēl sakārtos savu sniegumu, kas pēc būtiskas pārbūves pagaidām ir patālu no tā, kāds piestāvētu čempioniem.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

23.09.18 “Liepāja” – “Riga” 0:0
28.08.18 “Riga” – “Liepāja” 1:0
16.05.18 “Riga” – “Liepāja” 2:2
31.03.18 “Liepāja” – “Riga” 1:0

“Riga” – “Liepāja”
24.04, 18.00