/“Liepājai” pakaļdzīšanās misija
Foto: Mārtiņš Sīlis

“Liepājai” pakaļdzīšanās misija

Futbola virslīgas sezonu nesekmīgi sākušo “Liepāju” piektdien “Daugavas” stadiona rezerves laukumā gaida gūta spēle pret “Daugavpili” un uzdevums ķert rokā prom mūkošās turnīra līdervienības.

Iepriekšējā kārtā zaudēja gan “Liepāja”, gan “Daugavpils”. Liepājnieki pelnīti piekāpās Valmierā, lai arī otrajā puslaikā liepājnieki sakārtoja savu sniegumu. Taču izšķirošas bija pirmās 45 minūtes, kuru laikā “Valmiera Glass/ViA” agresīvi presingoja un atstāja viesus faktiski bez bumbas, kā arī bez teritoriālā pārsvara. Tas liepājniekiem iepriekš nebija palīdzējis gūt panākumus, un nepalīdzēja arī Vidzemes Olimpiskajā centrā. Pagājušajā nedēļā “Liepājai” nebija ne uzbrukuma, ne vidējās līnijas, ne ātruma. It sevišķi salīdzinot ar Tamaza Pertijas vadītajiem vidzemniekiem, kuriem tas ir viens no trumpjiem. “Liepājas” samilzusī problēma ir realizācija – kurzemnieki ir guvuši tikai 4 vārtus, kas ir otrs sliktākais šīs sezonas rādītājs.

Vēl vājāks uzbrukums ir tikai “Daugavpilij”, kas abus savus golus iesita mačos, kuros latgalieši izcīnīja punktus. Tas notika pirmajā kārtā (1:0 pret “Mettu”) un piektajā kārtā, kurā Latvijas otras lielākās pilsētas komanda viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Ventspili”. Arī spēlēs pret citām nominālajām favorītēm “Daugavpils” nekļūst par peramo zēnu un tikai ar rezultātu 0:1 piekāpās gan “Rigai”, gan “RFS”.
Visticamāk, ka Latgales klubs arī uz maču Liepājā raugās kā uz iespēju papildināt savu punktu krājumu. “Liepāja” gan uz gaidāmo dueli raugās identiski un ir gaidāmās spēles favorīte. Taču šādu statusu no medaļu pretendentēm šosezon regulāri attaisno tikai “RFS”.

Liepājnieku rindās pagaidām nav redzams izteikts līderis nevienā no līnijām, bet ar iekļūšanu kādā no virslīgas vai kajbumba.lv veidotajām kārtas simboliskajām izlasēm var palepoties tikai retais “Liepājas” futbolists. Divreiz to ir paveicis Kristers Tobers, bet vienreiz – Dodo. Var atzīmēt arī Leonela Strumijas statistiku. Viņš ar 2 rezultatīvām piespēlēm turas līgas labāko asistentu saraksta augšgalā.
No “Daugavpils” spēlētājiem visvairāk izceļas divi futbolisti – gados jaunais centra aizsargs Daniels Balodis un pieredzējušais Liepājas futbola audzēknis Vugars Askerovs. Tieši viņa vārtu guvums daugavpiliešiem ļāva izraut 1 punktu Ventspilī.

IEPRIEKŠĒJIE REZULTĀTI

05.11.16 Liepaja – Daugavpils 1:0
10.09.16 Daugavpils – Liepaja 0:1
08.07.16 Liepaja – Daugavpils 1:0
09.05.16 Daugavpils – Liepaja 0:3

“Liepāja” – “Daugavpils”
19.04, 16:00