/Liepājas lodes pret Valmieras stiklu
Foto: Mārtiņš Sīlis

Liepājas lodes pret Valmieras stiklu

Svētdien pulksten 15 futbola klubs “Liepāja” virslīgas spēlē savā laukumā tiksies ar sava nesenā galvenā trenera Tamaza Pertijas vadīto komandu “”Valmiera” Glass/ViA”. Vidzemnieki trešdien ar 1:0 pārspēja “RFS” vienību un Latvijas virslīgas kopvērtējumā nostiprinājās 3. vietā.

“Valmieras” stikls pēdējā laikā ir necauršaujams – vidzemnieki nav zaudējuši 3 spēlēs pēc kārtas (U-N-U), bet “Liepāja” otro reizi šosezon ir uzvarējusi divos mačos pēc kārtas.

“Liepājai” mainās uzbrukuma taktiskie akcenti un izmaiņas skar arī kadru izvēli. Taču pagaidām neizskatās, ka būtiski ir uzlabots tāds fundamentālais jautājums kā komandas ātrums. Kustības ziņā komanda atkal izskatījās vāji uz “Mettas” fona, un šis aspekts var izrādīties būtisks cīņā pret mobilajiem vidzemniekiem. “Liepāja” bieži vien netiek līdzi ātrākiem pretiniekiem un daudz pārkāpj noteikumus savā laukumā pusē, kas pretiniekiem dod tiesības uz soda sitieniem.

Labā ziņa ir Mārtiņa Ķigura atgriešanās laukumā un Jāņa Ikaunieka otrie vārti sezonā. Arī šie futbolisti var būtiski uzlabot savu sniegumu, kad ir sajutuši pārliecību. Gribas sagaidīt “Liepājas” uzbrucēju lielāku ieguldījumu, taču šajā līnijā vismaz ir kaut kāda konkurence un rotācija. Sekmīgu posmu aizvada liepājnieku vārtsargs Valentīns Raļkevičs, bet par aizsardzības sakārtošanu varētu liecināt tikai 2 ielaisti vārti Starkova tiešā vadībā nospēlētājos 4 mačos.

Vidzemes komandas šīs sezonas rezultāti jau sen nav pārsteigums. Tamaza Pertijas vadībā savu labāko sezonu virslīgā aizvada līdz šim par otrā vai trešā līmeņa spēlētājiem uzskatīti futbolisti. Arī daži savulaik par perspektīviem uzskatīti spēlētāji, kuru karjera iepriekš drīzāk ir gājusi uz leju un kuri nav bijuši vajadzīgi nomināli spēcīgākiem klubiem. Tāpat arī vairāki gados jauni futbolisti, kuriem, tāpat kā iepriekš pieminētajiem, netrūkst motivācijas sevi apliecināt, bet, ja trūks, tad to palīdzēs atrast enerģiskais T. Pertija. Valmieras kolektīvā spēlē arī vairāki labas kvalitātes ārzemnieki, no kuriem ar spilgtāko sniegumu izceļas uzbrūkošais pussargs Nakamura.

Pertija uzticas trim Liepājas futbola audzēkņiem – Kārkliņam, Krautmanim un Punculam, kurš trešdien vēl atguvās pēc savainojuma. Kārkliņš pieskata valmieriešu flangus, bet Krautmanis spēlē aizsardzības centrā, kaut gan agrāk galvenokārt bija pazīstams kā uzbrūkošā stila futbolists.

Valmierieši mačā pret “RFS” 60% sava snieguma veltīja aizsardzībai, bet uzbrukumam – pārējos 40%, atklāja T. Pertija. Viņš arī neslēpa, ka viņa komandas uzdevums bija izturēt pirmās 10 minūtes, kā arī atteikties no uzbrūkošām darbībām pēdējās 20 minūtēs. Sesto spēli pēc kārtas neuzvarējušās “RFS” galvenais treneris Valds Dambrausks pēc zaudējuma norādīja, ka “Valmiera Glass/ViA” sēž dziļi aizsardzībā un atbild ar pretuzbrukumiem, kas nav slikta taktika, ja reiz dod rezultātu.

Valmieras komandas sekmes raksturojošie atslēgas vārdi ir disciplīna, pašatdeve, ātra pāreja no aizsardzības uzbrukumā un standartsituācijas. Krautmanis tieši pēc soda sitiena trešdien guva uzvaras vārtus.

Kad? 26. maijā, 15.00
Kur? “Daugavas” stadions, Liepāja.

Avots: “Kurzemes Vārds”/liepajniekiem.lv