/“Liepājas” renesanse pret mūžzaļo Vasju
Foto: Mārtiņš Sīlis

“Liepājas” renesanse pret mūžzaļo Vasju

Trīs spēles pēc kārtas uzvarējušais futbola klubs “Liepāja” sestdien, 1. jūnijā izbraukumā tiksies ar “Daugavpili”, kuras līderis Vugars Askerovs ir Latvijas virslīgas pirmās puses labākais pašmāju uzbrucējs.

FK “Liepāja” Aleksandra Starkova vadībā piedzīvo zināmu renesansi, ko apliecina trīs uzvaras pēc kārtas. “Jelgavu” un “Mettu” liepājnieki apspēlēja arī pirmajā aplī, bet tagad valmieriešu pārspēšana ir devusi garāko panākumu sēriju kopš pagājušās sezonas izskaņas. Līdz ar to skats uz turnīra tabulu “Liepājai” vairs nav depresīvs – tā ar 17 punktiem ir pakāpusies uz 6. vietu, un blīvajā kopvērtējumā tālu nav arī pirmais trijnieks.

Līdz komandas pilnai atdzimšanai ceļš vēl droši vien ir patāls, tomēr snieguma ziņā ir vērojamas pozitīvas tendences. Liepājnieki atsakās no neauglīgiem centrējumiem pretinieku soda laukumā, uzbrukumi ir kļuvuši daudzveidīgāki, uzlabojas priekšējās līnijas spēlētāju kustība, augļus dod sāncenšu līniju uzlaušana ar zemām caururbjošām piespēlēm. Tiek veidoti teicami vārtu gūšanas momenti, bet to realizāciju gan joprojām var vēlēties labāku. Visas sezonas griezumā “Liepāja” ir izmantojusi tikai 16% savu sitienu vārtu taisnstūrī, un šis rādītājs ir tieši divreiz zemāks par Kurzemes kluba oponentu vidējo statistiku spēlēs pret “Liepāju”.

Taču, ja komanda ir tik tuvu goliem kā spēlē pret valmieriešiem, kad uzvarēt pārliecinošāk divreiz liedza tikai vārtu stabs, tad to jau var uzskatīt par būtisku pamatu optimismam, ka drīzumā “Liepāja” kļūs rezultatīvāka. Tiesa, superrezultatīva uzbrucēja komandai joprojām nav.

Daugavpilī “Liepājai” būs jāiztiek bez sava centra aizsarga un viena no komandas līderiem Seidinas Keitā, kurš sezonas ceturtā brīdinājuma dēļ ir diskvalificēts uz vienu spēli. Toties savu trešo sauso maču sezonā ir aizvadījis vārtsargs Valentīns Raļkevičs. Viņam šosezon ir labākais atvairīto sitienu procents starp visiem šīs pozīcijas spēlētājiem virslīgā.

“Daugavpilij” uz vienu spēli ir diskvalificēts kolumbietis Aleksis Ossa. Pēc Jurija Sokolova traumas iepriekšējā kārtā Ossa ieņēma viņa vietu centra aizsardzībā, un tieši pēc šīs piespiedu pārkārtošanās daugavpilieši izlaida 2:0 pārsvaru un ar 2:3 zaudēja “RFS”.

Arī tajā spēlē vārtus guva “Daugavpilī” spēlējošais mūžzaļais Vugars Askerovs, kuru savulaik Liepājas amatieru futbolā pazina ar iesauku Vasja. Ja ir vēlme ironizēt par 34 gadus veco uzbrucēju, tad to var darīt, cik uziet, bet šobrīd tas ir fakts – Azerbaidžānā dzimušais un Liepājā izaugušais futbolists ir labākais Latvijas uzbrucējs, kurš spēlē mūsu valsts čempionātā. Viņa rēķinā ir jau 7 gūti vārti un dalīta 1. pozīcija bombardieru sarakstā. Divus no šiem vārtiem Askerovs guva Liepājā pirmajā aplī, kad latgalieši divreiz atspēlēja minimālu deficītu un uzvarēja ar 3:2.

Kad? 1. jūnijā, 16.00
Kur? Celtnieka stadions