/Māsu safari “RTU” stadionā
Foto: Riga FC

Māsu safari “RTU” stadionā

Vēl nebūs noslēdzies futbola virslīgas otrā apļa pirmais mačs Hanzas vidusskolā, kad Daugavas kreisajā krastā sāksies “Rigas” duelis pret “Jelgavu”.

Vērtējot abu komandu pēdējā laika sekmes, arī šī dueļa dalībniecēm ir tik daudz kopīga, ka tās savā ziņā var saukt par māsām. Un ne jau tikai tāpēc, ka abas tiek dēvētas dzīvnieku vārdos. Rīgas lauvu un Jelgavas aļņu safari mačā tiksies vienības, kuras nav zaudējušas divās pēdējās spēlēs.

Rīdzinieki ir atguvuši savu pāgājušās sezonas standartu un abos pēdējos mačos uzvarēja sausā. Un tas nekas, ka pārspēti ir sezonas ievada neveiksminieki – “Spartaks” (4:0) un “Liepāja” (1:0). Svarīgākais ir izjust panākumu garšu, bet pārliecībai par labu varētu būt nākusi gan relatīvi komfortablā 2. pozīcija kopvērtējumā, gan pagājušās sezonas vērtības, vārtsarga Ozola atgriešanās laukumā.

Tikai 5 ielaisti vārti ir sezonas labākais rādītājs aizsardzībā, un nav liela pamata uztraukties arī par uzbrukumu (12 goli). Rezultatīvi spēlē Lemajičs un A. Višņakovs, aizsardzību cementē Prenga un Černomordijs. Īsāk sakot – izteikti līderi ir visās līnijās, tāpēc “Riga” ir šī mača favorīte.

“Jelgava” pēdējos divos mačos neuzvarēja duelī pret Valmieras kolektīvu (0:0), kā arī neļāva sevi uzlauzt Askerovam un citiem daugavpiliešiem – 1:0.

Būs interesanti pavērot vai aļņiem arī mačā pret “Rigu” izdosies nosargāt savu cietoksni neieņemtu, bet uzbrukumā noteikti būs krietni jāpieliek, lai tiktu galā ar pieminētajiem rīdzinieku balstiem.

Kad? 3. maijā, 18.45
Kur? RTU stadionā