/“Metta” pret trauslāku Valmieras stiklu
Foto: Mārtiņš Sīlis

“Metta” pret trauslāku Valmieras stiklu

Virslīgas devīto kārtu ievadīs “Mettas” un “Valmieras Glass/ViA” duelis, kurā nav izteikta favorīta.

Pirms sezonas abām komandām tika atvēlēta vieta kopvērtējuma apakšgalā. Tomēr šobrīd vidzemnieki turas Eirokausu zonā, bet rīdzinieku divas uzvaras pēc kārtas liecina par viņu augšupejošu formu.

Turklāt metieši arī zaudētajās spēlēs demonstrēja visnotaļ kvalitatīvu spēli, ko raksturo labs ātrums un strauja pāreja no aizsardzības uzbrukumā. Komandas līderi ir leģionāri Džamalutdinovs un Masangane, taču ir vērts pievērst uzmanību arī vietējiem, piemēram, Ozoliņam, Varsalavānam un Šibasam.

Valmierieši, atšķirībā no saviem šīs kārtas pretiniekiem, nav uzvarējuši divās spēlēs pēc kārtas. Vai tas nozīmē, ka Tamaza Pertijas vadītā Vidzemes komanda ir izlietojusi sezonas ievada pārsteiguma efektu?

Komanda gūst maz vārtu (5), maz arī ielaiž (5), bet spēj uzspiest savu spēli cīņās pret līdzvērtīgiem pretiniekiem, ko paveica arī bezvārtu mačā pret “Jelgavu”, dominējot bumbas kontrolē (59-41).

Sezonas ievada viens no lielākajiem atklājumiem ir vārtsargs Lazarevs, bet uzbrukumā pamanāmākais vīrs ir japāņu uzbrūkošais pussargs Nakamura. Vairāki citi komandas līderi primāri ir uzslavējami par cīņassparu.

Nedaudz svaigākiem vajadzētu būt Rīgas futbolistiem, kuri izlaida iepriekšējo kārtu, kamēr Vidzemes komanda pirms četrām dienām uzņēma jelgavniekus.

PAGĀJUŠĀS SEZONAS REZULTĀTI

28.10.18 Valmiera – Metta 0 : 2
25.08.18 Metta – Valmiera 2 : 1
22.06.18 Valmiera – Metta 1 : 1
28.04.18 Metta – Valmiera 2 : 2

“Metta” – “Valmiera Glass/ViA”
27.04, 14:00