/Neatkarības dienā čempioni uzņems līderus

Neatkarības dienā čempioni uzņems līderus

Šodien Kauguru vidusskolas stadionā norisināsies intriģējoša Latvijas virslīgas spēle, kurā pašreizējais čempions Jūrmalas “Spartaks” uzņem pašreizējo turnīra līderi “Liepāju/Mogo”.

Bukmeikeri par nelieliem favorītiem uzskata liepājniekus, kuri uz spēli devās dienu pirms mača. Latvijas tālāko rietumu komanda šosezon nav zaudējusi, vienīgos punktus ir zaudējusi pēc neizšķirta 1:1 Ventspilī, ir guvusi otro lielāko vārtu skaitu čempionātā, kā arī statistiski demonstrēt drošāko aizsardzību. Visi šie argumenti liepājniekiem ļauj ieņemt 1. vietu kopvērtējumā.

“Liepājas/Mogo” uzbrukums šosezon pagaidām ir daudzveidīgāks nekā pērn, kad komandu uz priekšu lielā mērā vilka teju vai tikai Artūrs Karašausks. Šogad uzbrucējam ir vairāki līdzvērtīgi palīgi – Verners Apiņš, Jānis Ikaunieks un arī pieredzējušais Ģirts Karlsons.

Komanda izceļas ar lielu bumbas kontroli un daudziem radītiem vārtu gūšanas momentiem, kā arī sekmīgi variē taktiku. Neskatoties uz 12 iesistiem vārtiem, par lielāko trūkumu pagaidām var uzskatīt vārtu gūšanas momentu realizācija, kas varētu būt vēl labāka.


“Spartaks” šogad atkal ievērojami pārbūvēja savu sastāvu un atkal ne tik vienkārši un pašsaprotami tika izvēlēts jauns galvenais treneris. Jūraszirdziņi pakliboja sezonas startā, tomēr nu jau izskatās pēc vienības, kas ir atradusi savu spēli.

Divkārtējos Latvijas čempionus raksturo aktīvi flangi, kuros milzīga nozīme ir pieredzējušajam Aleksejam Višņakovam, bet uzbrukuma smailē centrējumus ir gatavs noslēgt no Norvēģijas futbola piramīdas apakšas izvilktais raženais grenadieris Kaspars Svārups. Ne viss šķiet kārtībā ar “Spartaka” aizsardzību. Ja par 2 ielaistajiem vārtiem spēlē pret “Ventspili”, jūrmalnieku vaigiem no kauna nav pamata kļūt tik sarkaniem kā kluba simbolika, tad 2 ielaisti goli Valmierā gan neliecina par ārkārtīgi drošu pēdējo līniju.

Tiesa, pēdējā kārtā bija 2:0 uzvara pret “RFS”, tomēr šajā spēlē drīzāk skolnieki izniekoja savas iespējas, nevis jūraszirdziņi bija nevainojami.

[jeg_weather location=”Jurmala” auto_location=”true” count=”4″ item=”show”]