/No kapteiņa par prezidentu

No kapteiņa par prezidentu

Piektdien, 27. aprīlī Latvijas futbola izlases bijušais kapteinis Kaspars Gorkšs 36 gadu vecumā uzvarēja Latvijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanās.

LFF kongresā Gorkšs saņēma 56 delegātu balsis, ar ko pietika, lai Latvijas futbola līdzjutēju favorīts triumfētu jau vēlēšanu pirmajā kārtā.
Daudzuprāt par galveno favorītu uzskatītais Latvijas Telpu futbola asociācijas vadītājs Vadims Ļašenko saņēma 48 balsis, bet savulaik spēļu sarunāšanā aizdomās turētais un pretrunīgi vērtētais Krišjānis Kļaviņš saņēma tikai 4 delegātu uzticību.

K.Gorkšs: “Ļoti grūti kaut ko pateikt. Pirmo reizi mūžā esmu bez vārdiem,” neilgi pēc ievēlēšanas žurnālistiem sacīja Gorkšs. “Seši mēneši pagāja, gatavojoties šai cīņai. Arī pirmsvēlēšanu kampaņa bija visiem interesanta. Prieks un gods ieņemt LFF prezidenta amatu. Paldies visiem, kas mani atbalstīja.

Triecienātrumā bija jāmācās ļoti daudz lietu, ar ko aktīvam futbolistam nav jāsaskarās. Katra otrā diena šķita kā pustraģēdija. Katru dienu nācās mācīties ko jaunu,” atklāja LFF prezidents.

Pirmais, kas būs jāizdara, būs jāiepazīstas ar pilnīgi visiem LFF darbiniekiem un viņu amatu aprakstiem. Man negribētos pirmajā preses konferencē runāt par reorganizāciju. Jebkuras pārmaiņas tiks veiktas rūpīgu pārdomu rezultātā.”

“Viennozīmīgi LFF prezidenta vēlēšanu iznākums ir pozitīvs visas futbola sabiedrības vērtējumā. Tas ir tikai ieguvums,” aģentūrai LETA sacīja FK “Liepāja” prezidents Māris Verpakovskis, kurš bija viens no redzamākajiem K. Gorkša atbalstītājiem.

Gorkšs ir persona, kura veiksmīgi varēs pārstāvēt Latvijas futbolu pašvaldību, valdības, UEFA un FIFA līmenī. Latvijas futbols no tā tikai iegūs. Domāju, tas bija izšķirošs brīdis, kad biedri izvēlējās balsot aizklāti. Mēs sapratām, cik tas ir svarīgi, tāpēc arī to ierosinājām. Uzskatām, ka cilvēkam ir jābalso pēc savas sirdsapziņas, viņam neviens no augšas savu lēmumu nedrīkst uzspiest”.