/Prognoze – viegla pastaiga. Kā būs realitātē?

Prognoze – viegla pastaiga. Kā būs realitātē?

Piektās kārtas spēle, kas būs šosezon pirmā Baltijā uz dabīgā zāliena notiekošā cīņa, nomināli lielu intrigu nesola. Valsts vicečempione “Ventspils” ir izteikta favorīte, bet “Daugavpils” izskatās pēc izteiktas pastarītes.

Taču pirms mētāties ar kategoriskiem apgalvojumiem, ir jāņem vērā vairāki apstākļi. Pirmkārt, “Ventspils” šosezon ir zaudējusi prāvu daļu savas jaudas, un vispirms tas ir sakāms par aizsardzību. Komanda ir ielaidusi 4 vārtus, un šis rādītājs ir pat minimāli sliktāks nekā “Daugavpilij” (3).

Vidējā līnija un uzbrukums reizēm izskatās ļoti labi, taču arī nav nosaucams par izcilu, lai gan daži “Ventspils” futbolisti uzprasās uz šādu apzīmējumu. Pirmie, protams, nāk prātā Aijeguns, Fortišs, bet vēl nedaudz avansā to var teikt arī par Mordatenko. Tiesa, nepilnu diennakti pirms šodienas spēles Fortišs ir pavēstījis, ka pārtrauc līgumu ar ventspilniekiem.

Dzeltenzilo zaudējums “Jelgavai” un neizšķirts pret “Valmieru Glass/ViA” atstāj zināmu pamatu pieļāvumam, ka favorītiem nebūt nav garantēta tik viegla pastaiga, kā 2016. gadā, kad abu komandu virslīgas četros savstarpējos dueļos “Ventspils” uzvarēja ar kopējo rezultātu 14:0.

Jo vairāk tādēļ, ka “Daugavpils” pagājušajā nedēļā lielā mērā tikai sava vārtsarga Daņilo Kučera kļūdas dēļ minimāli piekāpās valsts čempionei “Rigai”. Lai arī pagājušā gada čempioni šogad pēc tādiem vēl neizskatās, uz disciplīnas rēķina latgalieši var mēģināt sagādāt grūtus brīžus arī vicečempioniem.

“Ventspils” – “Daugavpils”
10.04, 17:00
OC Ventspils stadions

IEPRIEKŠĒJIE REZULTĀTI

16.10.16    “Daugavpils” – “Ventspils”   0:4
13.08.16    “Ventspils” – “Daugavpils”   2:0
18.06.16    “Ventspils” – “Daugavpils”   3:0
16.04.16    “Daugavpils” – “Ventspils”   0:5