/Rezultatīvākie rezervisti: Gauračs, Karlsons un Uldriķis

Rezultatīvākie rezervisti: Gauračs, Karlsons un Uldriķis

Šonedēļ pēc izlašu pārtraukuma atsāksies Latvijas virslīga, kuras galvgalī joprojām atrodas “RFS”, bet rezultatīvākā spēlētāja statusu dala Aleksejs Višņakovs un Adeleke Akinjemi. Abi ir savu komandu – attiecīgi “Spartaka” un “Ventspils” – pamatsastāva futbolisti, bet kuri spēlētāji ir čempionāta sekmīgākie rezervisti?

Tie ir trīs augumā raženi vietējie futbolisti – pieredzējušais Ģirts Karlsons no “Liepājas/Mogo”, 30 gadu slieksni sasniegušais Edgars Gauračs no “Spartaka” un jauno spēlētāju kategorijai pieskaitāmais Roberts Uldriķis no “RFS”. Katrs no šiem futbolistiem pēc uzmainīšanas ir guvis pa 2 vārtiem.

Gauračs abus no šiem vārtiem guva vienā spēlē un palīdzēja “Spartakam” otrajā kārtā ar 3:0 sakaut “Mettu/Latvijas Universitāti”. Edgars laukumā devās 52. minūtē, bet tikai 2 minūtes vēlāk, proti, 54. minūtē ar akrobātisku sitienu no vārtu priekšas pielaboja komandas biedra raidījumu un atklāja spēles rezultātu, bet 70. minūtē ar galvu no neliela attāluma noslēdza centrējumu un palielināja mājinieku pārsvaru līdz 2:0.

Ģirts Karlsons 23. aprīļa spēlē Rīgā pret “Mettu/LU” laukumā devās 38. minūtē, bet vārtus iesita 55. minūtē, kad spēcīgi trieca bumbu mērķī pēc stūra sitiena un panāca “Liepājai/Mogo” 2:0 pārsvaru. Visā mačā viesi uzvarēja ar 3:0.

Pirmā apļa grandiozajā noslēguma koncertā, kurā “Liepāja/Mogo” ar 3:5 zaudēja “RFS”, Ģirts laukumā devās līdz ar otrā puslaika sākumu, bet ar precīzu raidījumu atzīmējās 57. minūtē, kad ar galvu noslēdza Jāņa Ikaunieka centrējumu un panāca 2:3.

Roberts Uldriķis pēc uzmainīšanas ir iecienījis gūt vārtus kompensācijas laikā. Ja Latvijas izlases spēlē pret Azerbaidžānu viņš ar golu atzīmējās 90.+4. minūtē, tad virslīgā Robertam īpaši mīļa ir 90.+2. minūte.

Pirmajā kārtā Uldriķis “RFS” spēlē pret nelaimīgo “Mettu/LU”, kas ir ielaidusi 5 no rezervistu šosezon kopumā 12 goliem, laukumā devās 73. minūtē, bet vārtus guva bumbu mierīgi ieripinot sāncenšu tukšā cietoksnī un panākot rezultātu 3:1.

Savukārt 9. kārtā galvaspilsētas derbijā Roberts izmantoja savu auguma pārsvaru pār pretiniekiem un rezultatīvi sita ar galvu pēc centrējuma. Šis gols šajā rezultatīvāko rezervistu sarakstā ir viens no diviem vērtīgākajiem, jo, tāpat kā Gaurača raidījums otrajā kārtā, gola autora komandai nodrošināja uzvaru ar rezultātu – šoreiz ar 2:1 pret “Riga”.

Pa 1 vārtiem ir guvuši vēl 6 futbolisti no 4 komandām. Pa 2 futbolistiem topam ir deleģējušas “Valmiera Glass/ViA” un “Ventspils” komandas.