/“RFS” – “Jelgava”: Aļņu trešais pārbaudījums

“RFS” – “Jelgava”: Aļņu trešais pārbaudījums

30. martā ar spēli Rīgā starp šā brīža līderi “RFS” un “Jelgavu” sāksies virslīgas 3. kārta, kuru pēc divu nedēļu pauzes, kas bija saistīta ar izlašu pārtraukumu, pat var saukt par sezonas otro startu.

Pēc pirmajām divām kārtām abas vienības var būt diezgan apmierinātas ar sasniegto. Rīdzinieki izcīnīja divus panākumus pret “Liepāju” un “Spartaku”, abos mačos gūstot uzvaras vārtus spēļu beigu daļās. Īpaši jāizceļ Artūra Zjuzina precīzais sitiens kompensācijas laika 4. minūtē izbraukuma mačā pret jūrmalniekiem, izraujot laimīgus trīs punktus ar 3:2.

“Jelgavai” pirmo spēļu kalendārs nebija un nav pateicīgs. Vispirms nācās uzņemt pērno čempioni “Rigu”, tad – sudraba medaļnieci “Ventspili”, bet tagad priekšā trešā pārbaude pret ambiciozo “RFS”. Uzvaras un zaudējumus aļņi līdz šim dalījuši uz pusi, tiesa, lielākais gandarījums bija par parādīto sniegumu, ko pēcspēles komentāros neslēpa arī galvenais treneris Marians Pahars. Ja pirmajā spēlē pret “Rigu” pārsvars laukumā (bumbas kontrole 61-39) nerezultējās taustāmā labumā (0:1), tad cīņā pret ventspilniekiem izdevās gūt pirmo uzvaru ar 2:1. Tiesa, labi uzņemtajam ritmam izlašu spēļu pārtraukums, iespējams, nenāks par labu, tādēļ arī šo var saukt par virslīgas otro startu.

Pērn “RFS” savā bronzas sezonā izcīnīja panākumu visās četrās savstarpējās spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 10:0. Latvijas virslīgas sakarā gan uz iepriekšējo gadu rezultātiem skatīties nav lielas nozīmes, jo starpsezonā komandas mēdz sastāva ziņā mainīties līdz nepazīšanai, un vismaz pirmās divas kārtas parādīja, ka “Jelgava” būs krietni konkurētspējīgāka nekā pērn, kad Zemgales vienība bija tādā kā restarta režīmā.

Komplimentus pretiniekiem pirms gaidāmā mača izteica arī “RFS” galvenais treneris lietuvietis Valds Dambrausks: “Spēles pret “Jelgavu” vienmēr ir smagas. Tā ir komanda, kurai piemīt īsts cīņas gars un neskatoties uz rezultātu, tā atdod sevi visu līdz pēdējai minūtei. Iepriekšējā spēlē jelgavnieki sasniedza labu rezultātu un parādīja labu sniegumu spēlē pret vienu no virslīgas favorītēm “Ventspili”, kas nozīmē, ka viņi ir vēl bīstamāki.”