/“RFS” lauzīs uzbrukuma aizsprostu
Foto: FK RFS

“RFS” lauzīs uzbrukuma aizsprostu

Jau četras spēles bez uzvarām un gūtiem vārtiem esošā “RFS” virslīgas 13. kārtu uzsāks ar pirmo maču savā mājas laukumā “Arkādijā” pret citu galvaspilsētas vienību “Mettu”.

Ilgstošā krīze “RFS” joprojām neliedz atrasties čempionāta līderpozīcijā, par ko var pateikties konkurentiem, īpaši, “Rigai”, kurai bija iespēja aizsteigties priekšā, taču tā jau otro reizi šajā sezonā ar 0:1 atzina “Valmieras Glass/ViA” pārākumu. Tomēr cīņa par iniciatīvu turnīrā gan ir sākusies no sākuma. Un tas virslīgu noteikti padara vēl interesantāku, jo viena lieta ir negaidīti rezultāti un iznākumi lielākajā daļā cīņu, kad ir viens izteikts līderis, kas atrodas tālu priekšā visiem, bet pavisam cita, kad uz čempionu titulu reāli pretendē vismaz divas komandas.

“RFS” galvenajam trenerim Valdam Dambrauskam šobrīd dilemma ir ar uzbrūkošās līnijas spēlētājiem, kuri jau gandrīz mēnesi nav spējuši sarūgtināt pretiniekus. Pagājušajā mačā pret “Jelgavu” uzbrukumā iespēja tika dota krievam Maksimam Maksimovam, kuru jau pēc pirmā puslaika nomainīja kotdivuārietis Sedriks Kuadio, otrā puslaikā laukumā tika sūtīts arī slaidais slovāku uzbrucējs Tomāšs Malecs, taču uz tablo tā arī palika divas nulles.

Pārejot spēlēt uz dabīgā laukuma, “RFS” rindās savā mājas “Arkādija” stadionā pēc divu spēļu izlaišanas traumas dēļ varētu atgriezties Roberts Savaļnieks, kurš spēlē svarīgu lomu komandas uzbrukumu veidošanā.

Pagājušajā sezonā “Metta” izcīnīja 5 uzvaras, bet šogad jau otrajā aplī iekrājusi trešo, un ar panākumu pret “Ventspili” (2:1) vismaz uz laiku atvadījās no pēdējas vietas. Ja pirms sezonas mettiešiem tika prognozēta cīņa turnīra tabulas apakšdaļā kopā ar Valmieras un Daugavpils vienībām, tad šobrīd šīs divas komandas noslēdz labāko četrinieku, bet “Metta” atrodas neierastā kompānijā starp “Liepāju” un “Spartaku”.

Mačā ar ventspilniekiem par sevi pēc ilgākas pauzes atgādināja Tamirlans Džamaludinovs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, un pēc viņa centrējuma Normunds Uldriķis izrāva uzvaru spēles kompensācijas laikā. Līdzīgi beidzās “RFS” un “Metta” sezonas pirmajā tikšanās reize, kad šādā stilā mača izskaņā panākumu guva šā brīža čempionāta līderi.

Par aizvainojošu un nepieklājīgu vārdu lietošanu “Ventspils” oficiālo personu virzienā diskvalifikāciju saņēmis “Mettas” galvenais treneris Andris Riherts, kurš komandas tehniskajā zonā nevarēs atrasties nākamajās divās virslīgas spēlēs.

Kad? 17. maijā 18.00
Kur? “Arkādija” stadionā