//“RFS” uzplēš “Liepājas” šuves

“RFS” uzplēš “Liepājas” šuves

Latvijas virslīgas 7. kārtas centrālajā spēlē tikās čempionāta divas rezultatīvākās komandas, kuras līdzjutējus iepriecināja ar kopumā 8 gūtiem vārtiem. Sarūgtināta gan bija lielākā daļa no spēli klātienē vērojošā 1431 skatītāja, jo mājinieki ugunīgajā cīņā piekāpās ar rezultātu 3:5 (1:2).

Rezultatīvā mača pirmos vārtus 17. minūtē guva J. Ikaunieks, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, un pēc minūtēm piecām uzbrūkošajam pussargam bija laba iespēja palielināt mājinieku pārsvaru, taču bumba pēc viņa pieskāriena trāpīja pa viesu vārtu pārliktni.

Ja liepājnieki savu spēli balstīja uz ierasto dominējošo futbolu, tad viesi pretī lika izcilas pārejas no aizsardzības uzbrukumā un caururbjošas piespēles. Divas no tām visiem palīdzēja panākt neizšķirtu (24. minūtē Platonovs) un izvirzīties vadībā (32. minūtē Kļuškins).

“Liepāja/Mogo” otro puslaiku sāka ar Karlsona došanos laukumā Tobera vietā, tomēr pirmie savu vārdu teica viesi – 48. minūtē Marusičs pēc centrējuma no kreisā flanga panāca “RFS” jau 2 vārtu pārsvaru.

Liepājnieki atkal apliecināja raksturu un atgriezās spēlē, un Karlsons 58. minūtē noslēdza Ikaunieka centrējumu, taču viesi uzreiz atbildēja ar bīstamu uzbrukumu, kas beidzās ar vēl bīstamāku soda sitienu, ko no 18 metriem realizēja Vačebiradze – 2:4. Ikaunieks 64. minūtē centrēja vēlreiz, un bumba par laimi mājiniekiem trāpīja pa vārtu stabu un ielidoja Ikstena cietoksnī – 3:4.

Pagāja vēl 7 minūtēs, un cits rīdzinieku gruzīnu spēlētājs Sergelašvili palielināja viesu pārsvaru līdz 5:3, ko mājinieki vairs nesamazināja, lai gan ļoti centās to izdarīt ar daudziem centrējumiem savai uzbrukuma līnijā, kuras centru veidoja trīs spēlētāji, bet flangos bija vēl divi futbolisti.

Vārti: Ikaunieks 17′ (11m), 64′, Karlsons 58’ – Platonov 24′, Kļuškins 32′, Marusych 48′, Vachiberadze 60′, Shergelashvili 72′

Citā piektdienas spēlē “Jelgava” ar 5:1 sagrāva “Valmieru Glass/ViA”.
Vārti: Kozlovs 10′, Koliaev 27′, 42′, Kurtišs 73′,  Siņeļņikovs 90’+2′ – Ērglis 58′