/“RFS” Ventspilī bez Šimkoviča
Foto: FK RFS

“RFS” Ventspilī bez Šimkoviča

Futbola virslīgas 8. kārtas izbraukuma spēlē Ventspilī “RFS” diskvalifikācijas dēļ būs jāiztiek bez sava šīs sezonas izteiktā līdera Tomaša Šimkoviča. Taču rīdzinieki arī bez slovāku izcelsmes austrieša sastāvā izskatās pēc izteiktiem favorītiem.

Mājiniece “Ventspils” ir iekļuvusi trīs neuzvarētu spēļu neveiksmju joslā, ko aizsāka neizšķirts 1:1 pret valmieriešiem, tāds pats rezultāts pret “Daugavpili”, kā arī sausais zaudējums ar 0:2 “Rigai”.

“Ventspilij” iepriekšējā kārtā bija iespēja atpūsties, pārgrupēties un sakopot spēkus pirms atbildīgā mača, kas komandu varētu iecelt medaļu zonā, bet pats galvenais – piebremzētu līgas līderu skrējienu.

Kopš sezonas sākuma “Ventspils” nav izcēlusies ar snieguma stabilitāti un ilgtermiņa kvalitāti, ja vien par to neuzskata uzvaru, neizšķirtu un zaudējumu neitrālo bilanci 2-2-2. Jau pirms čempionāta sākuma varēja prognozēt, ka ventspilniekus gaida grūtāks gads, ņemot vērā to, ka komandu pameta liela daļa no iepriekšējās sezonas līderiem.

Pagaidām ilgtermiņā pozitīvi izceļas varbūt vienīgi līgas potenciālais bombardieris Aijeguns, kuram trūkst atbalsta citās līnijās.

“RFS” joprojām viss ir kārtībā. Mirdzēt turpina Šimkovičs, kurš var spēlēt uzbrūkošās līnijas teju jebkurā pozīcijā. Ja nepietiek ar starta vienpadsmitnieka resursiem, no soliņa spēlē var iesaistīties tāds uzbrucējs kā cits Tomašs – Malecs, kurš nokārto uzvaru drīz vien pēc došanās laukumā.

Īsāk sakot – “RFS” izceļas ar lielisku selekciju un pamatīgu sastāva dziļumu. Iespējams, ka tieši tas komandai palīdzēs uzvarēt arī devīto maču pēc kārtas, kaut arī Šimkoviča prombūtne šo uzdevumu apgrūtinās.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

04.11.18 RFS” – “Ventspils” 1:2
01.09.18 “Ventspils” – “RFS” 2:0
29.06.18 “RFS” – “Ventspils” 3:1
05.05.18 “Ventspils” – “RFS” 1:1

“Ventspils” – “RFS”
23. aprīlis, 17.30