/“Riga” pret apzilumoto“Spartaku”
Foto: Optibet virslīga

“Riga” pret apzilumoto“Spartaku”

Latvijas futbola virslīgas pirmā apļa pēdējo spēļu dienu iesāks buksējošā Jūrmalas “Spartaka” un vicelīderes “Rigas” spēle Kauguros.

Pagājušā gada čempione vēl pirms iepriekšējā spēles pret “Liepāju” pārtrauca sadarbību ar 4 spēles galvenā trenera amatā aizvadījušo baltkrievu speciālistu Oļegu Kubarevu, turpinot kluba ierasto praksi regulāri mainīt trenerus. Tikai šajā sezonā komandai būs jāatrod jau trešais speciālists.

Lai arī nestabilitāte šajā nozīmīgajā postenī atstājusi ietekmi arī uz komandas sniegumu, kam par katalizatoru bija arī zaudējums principiālā mačā ar “RFS” (1:3), tomēr mačā pret liepājniekiem minimāls panākums ar 1:0 un “RFS” neveiksme Ventspilī situāciju turnīra tabulā čempioniem uzlaboja, dodot iespēju pēc pirmā apļa no 1. vietas atpalikt tikai par vienas uzvaras tiesu, kam, protams, būs vajadzīgi 3 punkti pret jūrmalniekiem.

Šo maču var dēvēt arī par spēli starp labāko un sliktāko aizsardzību. Rīdzinieki 7 mačos ielaidusi vien 5 vārtus, izcīnot 4 sausās uzvaras, turklāt pēc savainojuma atgriezies arī pērnās sezonas līderis – vārtsargs Roberts Ozols, kuram pret “Liepāju” gan daudz jāglābj komanda nebija, atvairot abus sitienus, kas lidoja vārtu rāmī.

Savukārt “Spartaks” līdz šim pie saviem vārtiem spēlējis ļoti nestabili, ielaižot 14 vārtus (vidēji 2 spēlē). To lieliski apliecina pēdējie trīs mači. Pēc zaudējuma ar 0:3 pret “Mettu”, jūrmalnieki parādīja disciplinētu spēli, un ar 2:0 pieveica “Valmieru Glass ViA”, taču pēc dažām dienām Daugavpilī pirmajā puslaikā salaida 4 vārtus un kapitulēja ar 1:4.

Pirmā apļa beigās spartakiešu rindās pozitīvajā ziņā pamanāmākais spēlētājs bijis horvāts Tins Vukmaničs, kurš guvis 3 vārtus, kamēr “Rigai”, kā jau minēts, stabilākā bijusi aizsardzības līnija.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

12.05.18 “Spartaks” – “Riga” 0:1
26.06.18 “Riga” – “Spartaks” 1:0
15.09.18 “Spartaks” – “Riga” 1:3
10.11.18 “Riga” – “Spartaks” 4:4

“Spartaks” – “Riga”
18.04, 14:00