/Sezonas starts: čempioni sāk ar uzvaru

Sezonas starts: čempioni sāk ar uzvaru

Gribētos, lai Latvijas futbola virslīga būtu gaidītākas sacensības, tomēr vienai daļai pašmāju sporta līdzjutēju tas ir nozīmīgs notikums. Šogad čempionāts ir piedzīvojis vairākas būtiskas izmaiņas. No 8 uz 9 palielinājās dalībnieku skaits, līdz ar to visām komandām būs arī vairāk spēļu – pa 32. Protams, ja vien kādu komandu turnīra laikā neizslēgs finansiālu problēmu vai spēļu rezultātu negodīgas ietekmēšanas dēļ.

Video: Spēles labākie momenti (avots: Optibet virslīgas Facebook lapa)

Savas prognozes par čempionāta uzvarētājiem izsaka gan līdzjutēji, gan žurnālisti, gan bukmeikeri. Arī mēs pacentīsimies to izdarīt. Pirms sezonas pēc reālākajām pretendentēm uz čempionu titulu izskatās “Riga” un “RFS”. Kaut kur tuvumā (varbūt pat ļoti tuvu) varētu būt “Liepāja”, kurai pakaļ, visticamāk dzīsies “Ventspils” un “Spartaks”. Iespējams, ka ne tieši šādā secībā, jo ventspilnieki ir zaudējuši veselu plejādi savu līderu, kamēr “Spartaks” drīzāk izskatās ievērojami pastiprinājies. Vai arī varbūt tikai papildinājies, bet to rādīs laiks.

“Jelgava” audzinās jaunos talantus, bet centīsies arī risināt sportiskus jautājumus. “Metta” ir zaudējusi vairākus vadošos spēlētājus, taču šo komandu parasti raksturo nevis spēlētāju uzvārdu skaļums, bet treniņos ieguldītais darbs. Tikmēr valmierieši ar katru gadu aizvien vairāk aizmirst vēl pirms pāris gadiem paustos skaļos lokālpatriotiskos saukļus. Šogad vidzemnieku sastāvs varētu būt ar labu potenciālu, lai cerētu uz Eirokausiem, tomēr diez vai tajos izdosies iekļūt.

“Daugavpils” izskatās pēc izteiktākās pastarītes. Komanda ir papildinājusies ar gados jauniem pašmāju un Azerbaidžānas futbolistiem, šīs pilsētas kājbumbas skolas kvalitāte vienmēr ir bijusi augsta, turklāt palīdzēt var pozitīvās emocijas par atgriešanos virslīgā. Taču pagaidām nešķiet, ka tas viss ļaus izvairīties no pēdējās vietas.

“Jelgava” – “Riga” 0:1
Pirmo kārtu sestdien ievadīja spēle daudzstāvu ēku ieskautajā “Jelgavas” sporta bāzes mākslīgajā laukumā. Par šīgada čempionāta pirmo vārtu guvēju 7. minūtē kļuva Aleksejs Višņakovs, kurš “Spartaka” rindās uguņojoši sāka 2018. gada sezonu.

“Daugavpils” – “Metta/LU” 1:0
Tikmēr daugavpilieši savu atgriešanos virslīgā nosvinēja ar minimālu uzvaru 1:0 pār “Mettu/Latvijas Universitāti”. Panākumu nodrošināja Daniela Baloža gols 86. minūtē.