/“Spartaka” ērkšķu ceļš pret “Ventspils” trumpjiem
Foto: Jānis Līgats

“Spartaka” ērkšķu ceļš pret “Ventspils” trumpjiem

Virslīgas lielākā neveiksminieka Jūrmalas “Spartaka” starts otrajā aplī būs savā laukumā Kauguros pret “Ventspili”, kas cer atgriezties turnīra tabulas labāko trijniekā.

Jūrmalniekiem līdz šim gaisma tuneļa galā nav redzama ne tikai tādēļ, ka klubs atrodas kopvērtējuma pašā apakšā, bet arī tādēļ, ka katrs aplis komandai jāsāk pret vienām no medaļu pretendentēm. Pēc ventspilnieku uzņemšanas jātiekas arī ar “RFS” un “Liepāju”. Pirmais aplis “Spartakam” bijis katastrofāls. Tikai divas uzvaras, lielas problēmas aizsardzībā (18 ielaisti vārti 8 spēlēs) un vairāki smagi zaudējumi, kuru iemesli meklējami komplektācijā. Sastāvs šosezon veidots no gadiem jauniem futbolistiem, no kuriem itālim Nuncio Dzavetjēri pagaidām nav izdevies vienotu mehānismu. Problēmas spēlē pie saviem vārtiem saistītas arī ar centra aizsargu trūkumu. Par tādu var saukt tikai vienu – pieredzējušo Vitāliju Smirnovu. Uzbrukumā dažās spēlēs uzplaiksnīja serbs Tins Vukmaničs, tomēr ar stabilitāti pirmajā aplī neizcēlās neviens no jūrmalniekiem, un gana pelnīti komanda ieņem 9. vietu.

“Ventspils” savstarpējā mačā sezonās sākumā uzvarēja ar 2:1, pateicoties portugāļa Amansiu Forteša un nigērieša Ajeguna Tosina vārtiem. Pirmais gan vairs nav komandas sastāvā, pārceļoties uz citu Kurzemes klubu “Liepāju”, kuras sastāvā gan vēl nevar spēlēt līdz transfēru loga sākumam. “Ventspils” līdz šim rādījusi viļņveidīgu sniegumu. Komandas kontā ir uzvara pār “RFS”, kam tā pagaidām ir vienīgā neveiksme čempionātā, taču ir arī zaudējums pret “Jelgavu” un “Rigu”, kā arī neizšķirti mačos pret “Daugavpili” un valmieriešiem, bet pēdējā spēlē Kurzemes derbijā vienība bija tuvu uzvarai pret liepājniekiem, taču nerealizēts 11 metru soda sitiens deva vien trešo neizšķirtu ar identisku rezultātu 1:1.

Šajā mačā “Spartakam” pozitīvu rezultātu var dot disciplinēta visas komandas spēle aizsardzībā, kamēr ventspilniekiem noteikti ir daudz sabalansētāka komanda, kam ir vairāk trumpju, lai uzvarētu.

Kad? 4. maijā
Kur? Kauguru vidusskolas laukumā