/Starkova “Liepājai” “RFS” pārbaude

Starkova “Liepājai” “RFS” pārbaude

Virslīgas 10. kārtas pēdējā mačā “Liepāja” jaunā galvenā trenera Aleksandra Starkova vadībā “Daugavas” stadionā uzņems līdervienību “RFS”.

Pirmajā aplī “Liepāja” viesos zaudēja ar 0:2, lai arī bija pārāka bumbas kontrolē, taču visu izšķīra divas neveiksmīgas epizodes pie saviem vārtiem otrajā puslaikā. Kopš tā laika izdevies izcīnīt tikai divas uzvaras. Liepājniekiem pārmaiņas noteikti bija vajadzīgas, un kluba vadība cer, ka tās spēs ieviest pieredzējušais Starkovs, kuram būs jāatrisina problēmas ar komandas nīkuļojošo uzbrukumu – tikai 7 vārti 8 mačos.

Tāpat jāatrod balanss starp bumbas kontroli, kas līdz šim bijusi labākā virslīgā (vidēji 54%), un spēli aizsardzībā, jo komanda ir vienīgā turnīrā, kas nevienā mačā nav atstājusi savus vārtus neskartus. Pēdējā mačā ar “Ventspili” ar skaistu vārtu guvumu pēc soda sitiena izcēlās Jānis Ikaunieks, atklājot savu gūto vārtu rēķinu šosezon, tomēr joprojām no pussarga tiek gaidīts lielāks pienesums. Kurzemes derbijā liepājnieki pēc saturīga pirmā puslaika, otrajā atkal pazaudēja spēles pavedienu un izlaida no rokām uzvaru, taču 1 punktu pēdējos četros mačos spēja saglābt, nospēlējot neizšķirti 1:1.

Rīdziniekiem pirmā apļa beigas pabojāja zaudējums “Ventspilij” (0:2), bet pagājušā kārta viņiem bija brīva, tādējādi bija laiks izanalizēt zaudējuma iemeslus un sagatavoties otrā apļa sākumam. Pēc diskvalifikācijas izciešanas sastāvā būs atgriezies “RFS” spilgtākais pirmā apļa spēlētājs austrietis Tomašs Šimkovičs, kura sniegums kaldināja vairākas savas komandas uzvaras. Lietuvieša Valda Dambrauska rīcībā ir daudz kvalitatīvu spēlētāju, īpaši vidējā līnijā.