/Starkova un Pahara duelis Liepājā
Foto: LFF

Starkova un Pahara duelis Liepājā

Futbola klubs “Liepāja” šovakar pulksten 19 savā laukumā spēlē pret “Jelgavu” centīsies pārtraukt sešu neuzvarētu maču sēriju Latvijas virslīgā. Liepājas un Jelgavas komandu duelis būs zīmīgs ar to, ka savā starpā tiksies abu komandu galvenie treneri Aleksandrs Starkovs un Marians Pahars, kuri savulaik ir kopā strādājuši gan Rīgas “Skonto”, gan Latvijas izlasē.

Liepājnieki virslīgā iepriekšējo reizi uzvarēja 9. aprīlī “Daugavas” stadiona rezerves laukumā, kur ar 2:1 pieveica “Mettu”. Kopš tā laika komanda nav uzvarējuši sešreiz pēc kārtas. Trīs neveiksmes ir piedzīvotas Gordona Janga vadībā, vienreiz laukuma malā komandēja Mareks Zuntners, bet divos mačos galvenais treneris bija Aleksandrs Starkovs.

“Jelgavas” galvenais treneris ir Marians Pahars, kurš savulaik A. Starkova vadībā spēlēja “Skonto”, bet vēlāk bija šī speciālista asistents Rīgas vienībā. Pahars kļuva par Starkova pēcteci Latvijas izlases galvenā trenera amatā 2013. gadā, bet 2016. gadā Starkovs sāka asistēt Paharam valstsvienībā.

Pēc diskvalifikācijas izciešanas šodien laukumā drīkstēs atgriezties “Liepājas” argentīniešu uzbrucējs Delgado, bet viņa tautietim Strumijam spēkā ir vēl vienas spēles diskvalifikācija.

Toties tiek solīts, ka laukumā varētu atgriezties Tobers, kuru ik pa skar nelielas traumas. Jau iepriekšējās spēles pieteikumā bija ierakstīts Mārtiņš Ķigurs, kurš trenējas kopējā grupā un aizvien vairāk tuvojas tam, lai atgrieztos laukumā.

Virslīgas pirmajā aplī “Liepāja” izbraukumā aļņus pārspēja ar rezultātu 2:1, ko 88. minūtē nodrošināja brazīlietis Dodo. Kopš tā laika zemgalieši ir uzrotījuši piedurknes un regulāri izcīna punktus. “Jelgava” nav zaudējusi piecās spēlēs pēc kārtas, tiesa, šajā posmā ir tikai viens panākums – 1:0 pret “Daugavpili”.

“Jelgava” demonstrē mazrezultatīvu futbolu. Trijos no pēdējiem mačiem ir gūti tikai pa 1 vārtiem, bet maz ir arī ielaisto golu – tikai 2. Aļņu uzbrukuma līderis ar 4 gūtiem vārtiem ir 21 gadu vecais Aivars Emsis, kurš formāli ir virslīgas rezultatīvākais Latvijas futbolists, lai gan faktiski tāds, protams, ir Liepājā uzaugušais azerbaidžānis Vugars Askerovs ar 6 goliem.

Arī jelgavniekiem šajā spēlē būs jāiztiek bez viena no saviem vadošajiem centra pussargiem. Dāvis Indrāns mačā pret “Ventspili” tik demonstratīvi lēni devās nost no laukuma spēlētāju maiņas laikā, ka nopelnīja dzelteno kartīti. Šī brīdinājuma dēļ viņam būtu jāizlaiž tikai spēle pret “RFS”, bet LFF Disciplinārlietu komisija lēma, ka brīdinājuma apzinātas nopelnīšanas dēļ futbolistam būs jāizlaiž arī šodienas cīņa Liepājā.

Ja “liepāja” šodien uzvarēs, bet “Metta” zaudēs “RFS” komandai, tad liepājnieki kopvērtējumā pakāpsies uz priekšpēdējo pozīciju.

Kad? 17. maijā 19.00
Kur? Liepājas “Daugavas” stadionā

Avots: “Kurzemes Vārds”