/Šteinbors ielaiž piecus vārtus smagā zaudējumā Polijā

Šteinbors ielaiž piecus vārtus smagā zaudējumā Polijā

Neveiksmīgu spēli Polijas Ekstraklasē piektdien aizvadīja Latvijas vārtsargs Pāvels Šteinbors, ielaižot piecus vārtus Gdiņas “Arka” zaudējumā pret “Piast” vienību – 1:5.

Čehijas čempionāta 26. kārtas spēlē Jihlavas “Vysočina” savā laukumā neguva vārtus, taču tika pie punkta turnīra tabulā, spēlējot neizšķirti pret “Mlada” – 0:0. Dāvis Ikaunieks laukumā pavadīja visu maču. Turnīra tabulā Jihlavas vienība ar 26 punktiem 26 spēlēs ieņem 14. pozīciju 16 komandu konkurencē. Priekšpēdējā vietā esošo Ostravu “Vysočina” apsteidz par četriem punktiem, taču Ostravai vēl šīs kārtas mačs jāaizvada. Lai neizkristu no elites, jāieņem vismaz 14. vieta sezonas beigu tabulā.

Polijas Ekstraklasē turnīrā par palikšanu augstākajā līgā smagu zaudējumu piedzīvoja Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka”, kas mājās ar 1:5 piekāpās “Piast”. 33. minūtē pie rezultāta 0:1 viesu aizsargs soda laukumā nospēlēja ar roku, un uz “Piast” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Mateuša Švoha veikto sitienu skaistā lēcienā atvairīja “Piast” vārtsargs Jakubs Šmatula.

Otrā puslaika ievadā divu minūšu laikā Šteinboram nācās kapitulēt vēl divas reizes. Vispirms uz Latvijas vārtsarga vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens un, lai arī Šteinbors uzminēja pusi, uz kuru tika izdarīts sitiens, “Piast” angļu pussargs Toms Heitlijs bumbu sita vārtu tīklā, panākot 2:0. Pāris minūtes vēlāk viesu uzbrukums noslēdzās ar sitienu no soda laukuma vidus, bumbai lidojot pretkustībā Šteinboram, līdz ar to rezultāts kļuva jau 0:3 no mājinieku pozīcijām.

Desmit minūtes vēlāk mājinieki vienus vārtus atguva, taču 71. minūtē palika mazākumā, sarkano kartīti nopelnot “Arka” brazīliešu uzbrucējam Markusam Vinisiusam. Desmit minūtes pēc palikšanas mazākumā Šteinbors kļūdījās piespēlē no saviem vārtiem, bumba nonāca pie pretinieku spēlētāja, kurš uzreiz to raidīja vārtos un panāca 4:1. Kompensācijas laika otrajā minūtē mūsu vārtsargs kapitulēja arī piekto reizi, kad pretinieku spēlētājs skaisti sita netveramu sitienu, raidot bumbu augšējā labajā vārtu stūrī, līdz ar to “Arka” piedzīvoja sakāvi ar 1:5.

Turnīra tabulā “Arka” ar 40 punktiem 33 mačos ieņem otro pozīciju un ir 11 punktu attālumā no izkrišanas jeb septītās pozīcijas. Pirmajā vietā esošajai “Cracovia” ir par trim punktiem vairāk, taču aizvadīta viena spēle mazāk.