/Studenti pret favorītiem skolēniem

Studenti pret favorītiem skolēniem

Viena no piektdienas, 5. aprīļa spēlēm notiks Rīgā, kur “Metta” uzņems virslīgas līderi “RFS”.

“Metta” trešajā kārtā ar 0:2 zaudēja “Ventspilij”, un gan studentu galvenais treneris Andris Riherts, gan viņa kolēģis Dejans Vukičevičs būtībā bija vienisprātis – atšķirību starp abām komandām lielā mērā veidoja tas, ka “Ventspils” savus momentus realizēja, bet “Metta” – ne.

Ja raugāmies uz statistiku, kas iezīmē cīņas tendences, Melnkalnes speciālista komentāri izklausās diplomātiski. Kāpēc? InStat dati liecina – “Ventspils” izcēlās ar iespaidīgu statistikas rādītāju – 22 atslēgas piespēlēm. Šajā ziņā kurzemnieki ievērojami apsteidza kārtas pārējo trīs maču dominējošās komandas.

Metieši gan tiešām ir pelnījuši dažus komplimentus par sniegumu uzbrukumā, tomēr vēl lielākus aplausus izpelnījās rīdzinieku vārtsargs Dāvis Ošs, un vismaz šajā sezonas daļā tas laikam visprecīzāk raksturo “Mettas” stiprākās puses.

“RFS” pagaidām neizceļas ar graujošām uzvarām, tomēr skolēnu galvenais guvums ir trīs uzvaras trīs kārtās. Divi no pēdējiem panākumiem ir gūti ar 1 vārtu pārsvaru, kompensācijas laikā izraujot 3:2 uzvaru pret “Spartaku” un samierinātos ar minimālu pārākumu pār “Jelgavu”.

Lai kādus trūkumus ir iespējams saskatīt “RFS” sniegumā, tās var pieskaitīt trenera patīkamo galvassāpju kategorijai – ir vārti, ir uzvaras, ir 1. vieta kopvērtējumā. Ir komandā arī vairāki spilgti spēlētāji. Komandas aizsardzību pagaidām īsti negribas slavēt, ja nu vienīgi uzbrūkošo Robertu Savaļnieku. Toties vidējā līnijā un uzbrukumā ir vairāki spilgti futbolisti, no kuriem visvairāk ir jāizceļ Tomašs Šimkovičs, kurš mūsuprāt ir galvenais pretendents uz pirmā apļa labākā spēlētāja balvu.

2018. gada rezultāti:
24.09.18 RFS – Metta 3:0
22.07.18 Metta – RFS 0:2
16.05.18 Metta – RFS 0:1
01.04.18 RFS – Metta 3:1

“Metta” – “RFS”
05.04, 19:00
Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukums

Foto: FK “RFS”