/Vai “Liepāja” likvidēs pavasara sausumu?

Vai “Liepāja” likvidēs pavasara sausumu?

“Jelgava” 5. martā savas sporta bāzes laukumā uzņems virslīgas pirmo kārtu lielāko neveiksminieci “Liepāju”, kas divos mačos palikusi ne tikai bez punktiem, bet arī bez gūtiem vārtiem, ieņemot turnīra tabulas 8. pozīciju.

Kurzemnieki pēc zaudējuma ar 0:2 pret “RFS” pagājušajā nedēļā savā laukumā jau favorītu statusā uzņēma “Spartaku”, un vismaz statistikas radītājos apliecināja savu pārākumu, taču arī pēc šīs spēles skotu speciālistam Gordonam Jangam nācās atzīt problēmas ar vārtu gūšanas momentu realizāciju, lai gan kopumā pārmetumus komandai neveltīja, atrodot pozitīvo tajā, ka viņa padotajiem izdodas radīt iespējas pie pretinieki vārtiem, tādēļ atliek vien turpināt strādāt, lai tiktu pie pirmajiem vārtiem, kas ļautu komandai atraisīties.

Tiesa, pagaidām izcili “Liepāja” nav spēlējusi arī aizsardzībā, cīņā ar jūrmalniekiem vienīgos vārtus zaudējot pēc tam, kad tikko uz maiņu uznākušais viesu uzbrūkošais ģenerāldirektors Edgars Gauračs uzlauza mājinieku cietoksni.

Gaidāmajā mačā debitēt oficiālā spēlē varētu “Liepājas” viens no potenciālajiem līderiem brazīlietis Dodo, kurš bija sasirdzis ar angīnu, taču problēmas ar sastāvu tas joprojām pilnībā neatrisinās, jo vēl pāris nedēļas būs jāiztiek bez argentīniešu aizsarga Gonsalo Negro un pussarga Mārtiņa Ķigura, kuri abi atlabst pēc savainojumiem. Uz nenoteiktu laiku Ahileja cīpslas plīsuma dēļ izkritis arī pieredzējušais aizsargs Antons Jemeļins, savukārt Dmitrijam Hmizam krustenisko saišu plīsuma dēļ sezona jau, visticamāk, beigusies tā arī īsti nesākusies.

“Jelgava” pagājušajā mačā piedzīvoja otro zaudējumu trijās spēlēs, atzīstot līdervienības “RFS” pārākumu ar 1:2. Vienīgos vārtus zemgaliešiem guva nīderlandietis Džaneiro Purperharts, kurš ar diviem precīziem sitieniem dala rezultatīvākā spēlētāja godu kopā ar vēl trijiem futbolistiem, tai skaitā Gauraču.

Lai arī “Jelgava” turnīra tabulā atrodas tikai vienu pozīciju augstāk par liepājniekiem, proti, 7. vietā, tomēr viņa uz savas ādas izbaudījusi visu pagājušā gada medaļnieku spēku, spējot sarūgtināt ventspilniekus, bet nu pretī stāsies tiešā un pārnestā nozīmē ievainots zvērs, kuram nekādas papildus motivācijas nebūs jāmeklē, kas sola interesantu un emocionālu cīņu. “Liepājai” sezonas sākuma krīzi nebūs ar mieru pagarināt ne par kādu cenu, lai jau pašā startā no līderiem neatpaliktu nepieklājīgi daudz. Tikmēr “Jelgavai” savu skatītāju priekšā uz pretinieku neveiksmju fona būs iespēja iekosties spēlē pret vēl vienu medaļu pretendentu.

“Jelgava” – “Liepāja”
05.04, 19:00
FK “Jelgava” Sporta bāzes mākslīgais laukums