/“Valmiera” uz pagrabu pēc punktu burkas
Foto: Virslīga

“Valmiera” uz pagrabu pēc punktu burkas

Futbola virslīgā Lielajā piektdienā gaidāmas uzreiz trīs 7. kārtas spēles. Par pirmo kļūs cīņa Kauguros, kur pēdējā vietā esošais Jūrmalas “Spartaks” uzņems sevi sezonas startā no labākās puses apliecinājušo “Valmieru Glass ViA”.

Lai arī Valmieras futbola atgriešanās augstākajā sabiedrībā notika vien pagājušajā sezonā, un, tikai pateicoties virslīgas paplašināšanai vienība šo vietu saglabāja, kopumā tā spēles ar jūrmalniekiem var atcerēties ar pozitīvām atmiņām, jo tieši pret šo pretinieku izdevās izcīnīt pagājušās sezonas pirmo panākumu, kas nāca tikai oktobrī. Lai arī tā ir samērā nesena vēsture, tomēr tiltu uz šodienas maču mest ir visai bezjēdzīgi, jo, kā jau iepriekš ir vairākkārt uzsvērts, būtiski mainījušies ir ne tikai vienību sastāvi, bet kā rāda pirmais aplis, arī spēku samēri, un no izteiktas pastarītes Valmieras vienība kļuvusi par draudīgu sāncensi jebkuram.

Valmieras līdzjutējs nu jau ir iepazinies ar jaunā galvenā trenera Tamaza Pertijas aktīvo un skaļo dzīvošanos tehniskajā zonā, sev raksturīgi dodot norādes padotajiem visas 90 minūtes, un jāatzīst, ka pārbūvētā komanda ļoti ātri ir mācījusies, un īsā laikā gruzīnam izdevies izvedot kaujasspējīgu sastāvu, kas pagaidām zaudējis vienīgi līderei “RFS” (0:2), bet visas pārējās četras spēles pabeidzis ar izcīnītiem punktiem, trīs no tām uzvarot.

Vidzemnieku galvenie trumpji šobrīd ir aktīvais presings un milzīgā pašatdeve, ar ko “Valmiera Glass ViA” pagājušajā mačā pārliecinoši bija labāki pār “Liepāju”, kuras vidējā līnija pirmajā puslaikā bija teju pilnībā “apēsta”, taču arī mača otrajā daļā, kad Pertijas padotie spēlēja no aizsardzības, nebija manāmas nekādas panikas pazīmes, liekot viesiem vairāk spēlēt britu stilā ar tāliem bumbas sitieniem uz priekšu, nevis “Liepājai” raksturīgo spēli pa zemi.

Pagaidām gan lielāko nastu uz sevi iznes ierobežots “Valmieras” futbolistu skaits, taču jāatzīmē stabilitāte vārtsargu līnijā, kur pārliecinošs ir Vladislavs Lazarevs, kurš piecos mačos pārspēts tikai trīsreiz. Tajā lieli nopelni ir arī komandas spēlei aizsardzībā un jau pieminētajam presingam, kas sekmīgi jauc pretspēlētāju plānus uzbrukumā.

“Spartaka” sniegumu līdz šim bijis blāvs, ar atsevišķiem uzplaiksnījumiem, bet iepriekšējā mačā jūrmalnieki saņēma smagu sitienu zem jostas vietas, ar 0:3 piekāpjoties “Mettai”, kas lika atkāpties uz turnīra tabulas pēdējo pozīciju. Īpaši ievainojams “Spartaks” bija aizsardzībā, ielaižot trīsreiz, bet reizi komandu pēc 11 metru soda sitiena glāba vārtsargs Vitālijs Meļņičenko. Tomēr pēc šī mača spartakieši kļuva par pirmajiem šajā sezonā, kas ielaiduši 10 vārtus.

Komandas galvenais treneris itālis Nunsio Dzavetjēri uz preses konferenci gan ieradās, sacīja, ka par parādīto sniegumu būtu jālūdz piedošana, taču uz žurnālistu jautājumiem atbildēt attiecās un devās prom. Pagaidām Itālijas speciālists nav attaisnojis savu atgriešanos Latvijas futbolā, tādēļ viņš ir viens no tiem, par kuru jau sāk runāt uzticības kredīta sakarā.

IEPRIEKŠĒJĀS SEZONAS REZULTĀTI

14.04.18 “Valmiera Glass Via” – “Spartaks” 2:4
26.05.18 “Spartaks” – “Valmiera Glass ViA” 3:0
03.10.18 “Valmiera Glass Via” – “Spartaks” 2:1
07.10.18 “Spartaks” – “Valmiera Glass ViA” 4:0

“Spartaks” – “Valmiera Glass ViA”
19.04, 14:00