/“Ventspilij” pārsteidzošās “Valmieras” izaicinājums

“Ventspilij” pārsteidzošās “Valmieras” izaicinājums

Virslīgas 4. kārtas noslēdzošajā mačā “Valmiera Glass ViA” savā laukumā spēkosies ar “Ventspili”.

Tamaza Pertijas trenētā Vidzemes komanda kļuvusi par sezonas starta lielākā pārsteigumu autori, pagājušajā mačā ar 1:0 viesos uzvarot 2018. gada čempioni “Rigu”, un ar diviem panākumiem divās spēlēs, turklāt nullīti ielaisto vārtu ailītē, negaidīti atrodoties čempionāta līderu vidū.

Valmierieši līdz šim saņēmuši ļoti daudz komplimentu, bet īpaši jāizceļ līdzšinējā spēle pie saviem vārtiem. Ja atminas pērno gadu, kad komanda ienāca spēcīgāko sabiedrībā, tad tieši aizsardzība sagādāja lielākās galvassāpes, bieži ar paviršām darbībām pašiem piepalīdzot pretiniekiem gūt vārtus, kopumā no sava vārtu tīkla bumbu ņemot ārā 92 reizes 28 spēlēs, kamēr uzbrukumā ar 22 vārtiem apsteidza “Jelgavu”, kas bija rezultatīva tikai 19 reizes.

Pēc InStat datiem uzvarā pār čempioniem labākie bija trīs ārzemju spēlētāji – Beninas uzbrucējs un vienīgo vārtu guvējs Pasifiks Hektors Gbaguidi, japāņu pusargs Šunsuke Nakamura un ukraiņu vidējās līnijas spēlētājs Oleksijs Helovani.

“Ventspils” pagājušajā spēlē mājās izcīnīja tā saucamo plānoto uzvaru (2:0), lai gan vēsturiski spēles ar “Mettu” kurzemniekiem klājies visai sarežģīti. Pagaidām vienīgais klupiens šajā sezonā bijis pret “Jelgavu”, tomēr visai pateicīgā sākuma kalendārā sniegums bijis viļņveidīgs. Par galveno draudu uzbrukumā “Ventspils” rindās var saukt nigērieti Tosinu Aijegunu, kurš līdz šim iekrājis divus vārtus.
Lai arī nākamie pretinieki sezonu ir sākuši negaidīti labi, “Valmiera” joprojām nebūs favorītu statusā, tomēr diez vai kāds oponents vairs atļausies nenovērtēt Gruzijas speciālista vadīto vienību.

“Valmiera Glass ViA” – “Ventspils”
06.04, 18:00
Vidzemes Olimpiskais centrs

Foto: vidzemesfutbols.lv